Kripto Para

Son sıçramaya rağmen, bu Solana’nın yükseliş beklentilerine zarar verebilir.

Aralık ayının başından bu yana istikrarlı düşüş eğilimi, Solana 116 dolar seviyesini dirençten desteğe çeviremediği için devam edecek gibi görünüyor. Madeni para, 31,5 milyar dolarlık piyasa değeri ile sekizinci kripto para birimi oldu. Yine de, ağda tıkanıklık sorunlarının yanı sıra yatırımcıların güvenini sarsan istismarlar hakkında raporlar var. Grafiklerde SOL, aşağı doğru başka bir bacak görebiliyordu.

SOL-12H

Kaynak: TradingView’de SOL / USDT

116 dolar seviyesinin bir önemi var çünkü 2021 yılının Eylül ayında bu seviye SOL’nin yükselişine direnç olarak hareket etti. Daha sonra, boğalar fiyatları bu seviyenin üzerine çıkardı ve daha sonra Eylül ayında aynı seviyenin yeniden test edilmesi gerçekleşti.

Daha uzun bir zaman ufkuna sahip piyasa katılımcılarının gözleri 116 dolar ve 130 dolar direnç seviyelerinde olacak ve 120 dolarlık alandaki ret, ayıların güçlü kaldığını gösterdi.

Ocak sonu ve Şubat başında, SOL için iyi miktarda talep ve yükseliş momentumu vardı – ancak 115 dolarlık alandaki arz bölgesini kırmak için yeterli değildi.

Akılcı

Solana'nın uzun vadeli eğilimi, son sıçramaya rağmen düşüş eğilimini sürdürdü

Kaynak: TradingView’de SOL / USDT

Fiyat 121 dolara ulaştığında RSI 60’a kadar çıkabildi ancak kısa süre sonra nötr 50 seviyesinin altına geri itildi. Yazma sırasında, 12 saatlik RSI, nötr 50’yi bir reddetmeden önce direnç olarak yeniden test ediyor gibi görünüyordu. Bu, düşüş momentumunun yükseldiğini ve SOL’un grafiklerde daha aşağılara itilebileceğini gösterdi.

OBV, satış hacminin istikrarlı olduğunu ve Aralık ayının sonundan bu yana satın alma hacminden daha ağır bastığını gösterdi. SOL boğaları 116 doların üzerine çıkmaya çalıştığında bile talep/satın alma hacmi yeterince güçlü değildi.

MACD sıfır çizgisine geri tırmandı, ancak ikna edici bir şekilde onu geçemedi. Bu vurgulanan düşüş momentumu bir kez daha devralabilir.

Çözüm

Göstergeler Solana için aşağı yönlü bir tablo çizdi ve 80 dolardan 115 dolara yapılan son hareketin sadece bir rahatlama rallisi olduğunu gösterdi. Bitcoin 46 bin doları aşabilirse, pazarın geri kalanı BTC’nin arkasındaki güveni yansıtacağından SOL’un 116 doların üzerine çıkmak için başka bir girişimde bulunduğunu görebilir. Bununla birlikte, yazı yazılırken aşağı yönlü bir hareket muhtemel görünüyordu.

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu