Şirket Haberleri

Tam 6 Hisseye Tedbir Geldi! – Coinyorumcap

Para Ajansi’nın haberine göre;

Bugün yayınlanan KAP bildirimine göre borsada işlem görmekte olan 6 hisseye VBTS kapsamında tedbir getirildi.

Şirketlerden beş tanesi 

  • AVGYO
  • AZTEK
  • COSMO
  • EKOS
  • PAPIL hisseleri kredili işlemlere konu edilmeme tedbirine çarptırıldı.

Bu tedbir bir ay süreyle uygulanacak olup, 30/11/ 2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 29/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar devam edecek.

Altıncı hisse olan IDEAS ise, brüt takas tedbirine tabi tutuldu.

Şirketin tedbiri bir ay sürecek ve bu aralık 30/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 29/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar olacak.

Bülten açıklamaları:

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AVGYO.E, AZTEK.E, COSMO.E, EKOS.E ve PAPIL.E payları 30/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 29/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında IDEAS.E paylarında 30/11/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 29/12/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.,

Neden tedbirler uygulanır?

Sermaye Piyasası Kurulunun ilgili kararları uyarınca, Borsamız Pay Piyasasında işlem gören paylarda işlemlerin adil ve dürüst bir şekilde gerçekleşmesinin sağlanması ve yatırımcıların aşırı volatilitenin getirdiği risklerden korunmaları amacıyla Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi devreye alınmıştır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu