Kripto Para

Tampon Finans, DeFi’nin katlanarak büyümesinin temelini atıyor

Zincirde hareket eden finans her şeyi değiştirecek. Finansal araçlar, blok zinciri için sadece olağanüstü bir kullanım durumudur. DeFi, daha verimli süreçler, daha ucuz operasyonlar ve dijital varlıkların daha hızlı teslim edilmesini sağlar ve bu, finansal sistemdeki verimliliği (ve dolayısıyla getiri üretimini) büyük ölçüde artıracaktır.

Tampon Kriptoyu şanlı bir geleceğe doğru iterken, DeFi’nin bu üstel büyümesinden yararlanmaya hazır. DLT’lerin temel finansal hizmetleri yansıtmasını ve ardından geliştirmesini sağlayan Bumper gibi DeFi protokolleri, daha iyi ve daha adil bir finans dünyasının kapılarını aralayacaktır.

Tasfiyeye Karşı Riskten Korunma

Herhangi bir sağlıklı, gelişmiş finansal sistemin önemli bir parçası, oynaklığa karşı korunma yeteneğidir. Yatırımcıların yükümlülüklerini yerine getirmek için varlıklarını tasfiye etmeleri gerekmediğinden, piyasaya tam olarak katılma ve sermaye verimliliğini en üst düzeye çıkarma konusunda güven yaratılmasına yardımcı olur.

Kripto teminatlı krediler için kullanılan tamponlu varlıklar, doğası gereği daha az oynaklığa sahip olacak ve bu nedenle, bireye ve piyasaya genel kredi arzını artırarak, teminatlı bir borç pozisyonu (CDP) için aşırı teminatlandırma gereksinimlerini azaltmak için kullanılabilir.

Aynı zamanda, hem Bumper protokolü içinde hem de olmadan, verim-çiftçilikte kullanılabilecek daha fazla teminatı serbest bırakır. Bilgili tüccarlar için, Bumpered varlıklar, kripto kaynaklarını, aksi takdirde riski yönetmek için yedekte tutulması gereken ve genel olarak daha olgun bir finansal piyasaya yol açan verim çiftçiliğine sokmanın harika bir yolu olabilir.

Perakende Spekülatörlerini ve Kripto Kurumlarını Volatiliteden Koruma

Bumper için daha basit ve perakende alım vaat eden bir kullanım, tek bir varlık için ne olacağı konusunda genel bir düşüş hissi için bir güvenlik ağının oluşturulması olacaktır. Doğal olarak, spekülatör bir varlık üzerinde uzun bir pozisyon alıyorsa, bu varlığı geçici koşullarda tasfiye etmek istemezler, bu yüzden Bumper ile yapmak zorunda kalmazlar ve kripto kitlesel benimsemeye geçtikçe yükselişleri yakalarlar.

Daha büyük kurumlar için kullanım durumu daha keskindir. Uyum, büyük miktarda kripto para tutan şirketlerin, kullanıcı tabanlarına hizmet ederken – ister büyük, ister güçlü veya her ikisi de olsun – bilançolarındaki riske karşı korunmaları gerektiğini belirtir. Bu bir emanet görevidir; ve belki de ‘büyük rampa’ başladığında düzenlenmesi muhtemeldir.

Bu iklimin ortasında Bumper, şirketlerin mevcut bilançolarıyla aynı hızda entegre olabilen ve daha yeni, dev oyunculara bir hamlede sağlam bir temel sağlayan anlık, esnek, verimli ve güçlü bir ekonomik araç sunuyor.

Geleneksel Şirketler İçin Mütevelli Sorumluluğu

Zincir üstü fiyat korumasından bu toplam çözümden yararlanacak olanlar yalnızca kripto pazarları değil. Tesla’nın dikkate değer bir örnek olmasıyla birlikte, büyük geleneksel şirketlerin bilançolarını güçlendirmek için kripto para birimi satın almaya başladığını gördük.

Halka açık bu kuruluşlar fiat enflasyon riskini yönetmek veya varlıklarını çeşitlendirmek istiyor, ancak riski uygun şekilde yönetmeleri gerekiyor. Bumper, kabul edilebilir risk parametreleri içinde kalırken bu şirketlerin yatırım yapmasına yardımcı olmak için hazır olacaktır.

Bumper, DeFi’nin Tümüyle Nasıl Arayüz Olabilir?

Bumper, varlık fiyat riskini azaltmak için toplu varlık havuzlarından yararlanacak bir fiyat koruması sunacak. Kişiden en büyük kuruma kadar Bumper protokolü, varlık korumasına DeFi ekosistemine sorunsuz bir şekilde bağlanacak basit, birkaç tıklamayla bir çözüm sağlayacaktır.

DeFi’nin birleştirilebilirliği, Bumper’ın protokolü büyüdükçe, sadece profesyonel yatırımcıların değil, herkesin arzu ettiği volatiliteye karşı güvenliği sunabileceği anlamına geliyor. Bunun ne kadar ileri gidebileceğini kim bilebilir, ancak olasılıklar oldukça geniş kapsamlı olabilir ve hatta gelecekte tokenize edilmiş menkul kıymetleri destekleyebilir.

Bunlar yalnızca bireysel varlıklar değil, aynı zamanda tüm havuzlar, ilk yatırım yatırımı için bir temel sağlamak üzere Tamponlanabilir. Bunun gibi yapılandırılmış ürünler, temel yapı taşı olarak Bumper kullanılarak DeFi V2’deki yatırımcılar için kolayca paketlenebilir.

Olası getirilerden yararlanmak için daha fazla perakende kullanıcısı DeFi ekosistemine giriyor. Bumper, Coinbase ve Metamask gibi büyük cüzdanlarla ittifaklar kurmayı umacak ve bu kullanıcılara varlıklarını korumak için gömülü bir yöntem sağlayabilir.

DeFi spekülatörlerinin, işler düşüş eğilimindeyken bile paralarını piyasada bırakmalarına ve böylece daha gelişen bir kripto ekonomisine katkıda bulunmalarına olanak tanıyan, volatiliteye karşı her gün uygulanan bu önlemdir.

DeFi’ye İhtiyacı Olan Desteği Vermek

DeFi daha yeni başladı. Finans, zincir üzerinde daha mantıklı. Yine de tüm karmaşık finansal sistemler risk yönetimine ihtiyaç duyar ve Bumper, her türlü riskle ve her tür yatırımcı için koruma sağlayan basit, paketlenebilir bir finansal araç olacaktır. DeFi’nin doğuştan gelen birleştirilebilirliği, üstel büyümenin garanti edildiği anlamına gelir ve Tampon geleceğin finans kulelerinin üzerine inşa edildiği bir temel tuğlası olarak yer alacak.

Sorumluluk Reddi: Bu ücretli bir gönderidir ve haber/tavsiye olarak değerlendirilmemelidir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu