Halka Arz

Tarkim Bitki Koruma halka arz ne zaman? TARKM kaç lot verir, katılım endeksine uygun mu?

Tarkim Bitki Koruma halka arz ne zaman? TARKM kaç lot verir, katılım endeksine uygun mu? Halka Arz Ne Zaman? Tarkim Bitki Koruma halka arz ne zaman? TARKM kaç lot verir, katılım endeksine uygun mu? Halka Arz Hangi Bankalarda? Tarkim Bitki Koruma halka arz ne zaman? TARKM kaç lot verir, katılım endeksine uygun mu? Halka Arz Ne Zaman İşlem Görecek? Hisse Fiyatı Ne Kadar?

Sermaye Piyasası Kurulu, 31 Ağustos tarihinde 2 şirketin halka arzına onay verdi. Bu şirketlerden biri de Tarkim Bitki Koruma oldu. Şirketin halka arzına katılmak isteyen yatırımcılar için detaylar haberimizde! Tarkim Bitki Koruma halka arz talep toplama ne zaman, kaç lot verir, borsada ne zaman işlem görecek? Tarkim halka arz eşit dağıtım mı oransal mı, T1 ve T2 geçerli mi, TARKM halka arz katılım endeksine uygun mu? Tarkim kaç lot düşer?

Tarkim Bitki Koruma halka arzında netleşen detaylar şu şekilde:


Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş.

SPK Onay Tarihi: 31 Ağustos 2023

Talep Toplama Tarihleri: Netleşmedi

Sermaye Artırımı: 5.000.000

Toplam Pay Adedi: 5.000.000

Hisse Fiyatı: 107,50 TL

Halka Arz İskontosu: %***

Halka Açıklık Oranı: %23,81

Halka Arz Büyüklüğü: 837.500.000 TL

Dağıtım Yöntemi: Tamamen Eşit Dağıtım

Hisse Kodu: TARKM

İşlem Tarihi: ***

Katılım Endeksi: Netleşmedi

T1 ve T2 bakiye kullanılabilir.


FON KULLANIM YERLERİ:

Yeni Fabrika Yatırımı: %50

Kısa Vadeli Borçların Ödenmesi: %25

İşletme Sermayesi: %25

Halka arz gelirinde yukarıda yer alan kullanım yerlerinin, +/-%10 değişim gösterebileceği belirtilmiştir.


ÖNEMLİ DETAYLAR

Şirket ve ortaklar, 1’er yıl satmama taahhüdü vermektedir.

Halka arzda fiyat istikrarı planlanmamaktadır.


TARKİM NE İŞ YAPAR?

Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş., 2009 yılında Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez ve Bölge Birlikleri ile Gübre Fabrikaları Türk A.Ş tarafından 16.000.000 TL sermaye ile Manisa ilinde kurulmuştur.

Bitki koruma ürünleri imalatı, satışı ve pazarlaması konusunda faaliyet gösteren bir firmadır. Yakın bir gelecekte de halk sağlığı ve ilaçları imalatı, satışı ve pazarlaması planlanmaktadır.

TARKİM, Türkiye’nin ekolojik yapısı ve bitkisel üretim çeşitliliğine uygun 176 adet zirai ilacı portföyünde barındırmakta olup, bu konudaki çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmekte ve kısa bir süre içerisinde ürün portföyünü arttırarak tarım sektörüne girdi sağlayan en önemli firmalardan biri olmayı amaçlamaktadır.

Yaygın bir satış ve dağıtım ağına sahip olan Tarkim Bitki Koruma, 7 bölgede bulunan profesyonel personeli ile başta 1625 Tarım Kredi Kooperatifi olmak üzere diğer tarımsal birliklere ve zirai ilaç bayilerine hizmet vermektedir.

Türkiye pazarı yanında Mısır, Kıbrıs, İran, Irak, Afganistan, Libya, Azerbeycan, Gürcistan’a ihracat yapmakta ve bir çok ülkede ruhsatlama çalışmalarına devam ederek ihracatta önder firmalardan biri olmayı hedeflemektedir.

Tarkim Bitki Koruma, Türk Çiftçisine sunduğu kaliteli, güvenilir ve ekonomik ürünler yanında, gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakmak amacı ile kaynakların daha verimli kullanılmasını, atıkların yerinde azaltılmasını ve tüm faaliyetlerinde insan sağlığı ve çevrenin korunmasını hedef edinerek, üretim ve pazarlama faaliyetinde bulunan bir Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri İştirak şirketidir.
BANKA VE ARACI KURUMLAR

Tüm banka ve aracı kurumlar üzerinden halka arza katılım sağlanabilir.

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu