Terra Coin Geleceği 2023 (Terra Coin Yorum ve Hedef Fiyatı)

Terra LUNA Coin Yorum 2022 – Terra Coin Yorum – Piyasada korku ortamı oluşturulması ve yaşanan karalama olaylarının ardından Terra LUNA coindeki düşüş durdurulamıyor. 90 dolar seviyelerinden satılan LUNA coin bir haftalık bir süre içerisinde 40 sentten işlem görmeye başladı. LUNA coin piyasalarında gözlemlenen sert düşüş, Bitcoin piyasalarında da düşüşü beraberinde getirdi. Kripto paralarla ilgilenen vatandaşlar “LUNA coin neden düşüyor, ne kadar düşecek ve sebebi ne?” sorusu gündeme geldi. Peki, LUNA neden düştü, tekrar yükselecek mi? İşte, detaylar…

[cryptocurrency_widget type=”leaderboard” template=”color-frame” color=”blue” assets=”LUNA~TRY” api=”cryptocompare.com” realtime=”true” animation=”flash”]

Terra LUNA Coin Yorum

[cryptocurrency_widget type=”inline” template=”generic” color=”default” assets=”LUNA~TRY” markup=”{symbol_from} coin yorum genellikle Terra fiyatları üzerinden yapılıyor. Terra ({symbol_from}) coinin fiyatı  {last_update} tarihinde güncel olarak {price} TL’dir. Terra ({symbol_from}) coinin yorumları projenin gelecekte ne tür farklılıklar yaratacağı ile orantılı olarak değişiklik göstermektedir. ” api=”cryptocompare.com” realtime=”true” animation=”flash”] [cryptocurrency_widget type=”inline” template=”generic” color=”default” assets=”LUNA~TRY” markup=”{symbol_from} coin yorum 2022 ve Terra ({symbol_from}) coin geleceği hakkında {asset} fiyat sayfamızdan yıllara göre fiyat tahminlerini bulabilirsiniz. Terra ({symbol_from})  fiyatlarının nereye gideceğini bilmek istiyorsanız?  Terra ({symbol_from}) geçmiş fiyatlarını analiz edeceğiz ve gelecekteki fiyat hareketleri hakkında uzmanların neler söylediğini öğreneceğiz.  Lütfen bu tahmini ve diğer tüm tahminleri, bunun yalnızca bazı piyasa uzmanlarının/analistlerinin önerisi olduğu niyetiyle almanız gerektiğini unutmayın.” api=”cryptocompare.com” realtime=”true” animation=”flash”]

Terra LUNA Coin Geleceği

[cryptocurrency_widget type=”inline” template=”generic” color=”default” assets=”LUNA~TRY” markup=”{symbol_from} coin geleceği Terra coin yatırımcıları için fiyat tahminleri büyük bir önem arz ediyor. Biz de analistlerin ve diğer uzmanların {symbol_from} coin hakkındaki fiyat beklentilerini aşağıda paylaştık.  Aşağıdaki {symbol_from} coin fiyat tahminleri analistlerin ve uzmanların yaptığı fiyat tahminleridir. Bu fiyat tahminlerinin söz konusu yıl içerisinde gerçekleşmeme ihtimali vardır. Bu nedenle yatırım kararı alırken bu fiyat tahminlerinden etkilenmemenizi öneriyoruz.” api=”cryptocompare.com” realtime=”true” animation=”flash”]

[cryptocurrency_widget type=”inline” template=”generic” color=”default” assets=”LUNA~TRY” markup=”Terra ({symbol_from}) coinin sizin için iyi bir yatırım olup olmadığı kişisel durumunuza ve risk iştahınıza bağlıdır. Diğer kripto para birimleri gibi Terra ({symbol_from}) coinde yüksek riskli varlıklardır. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmalı ve kabul etmeye hazır olduğunuz risk seviyesini değerlendirmelisiniz. Asla kaybetmeyi göze alamayacağınız paraya yatırım yapmayın. Kripto para piyasası, aşırı oynaklık yaşayan bir türbülans durumunda. Özellikle iyi çeşitlendirilmiş bir yatırım portföyünüz yoksa, güncel haberler ve olaylar ışığında kısa vadeli yatırım yapmak tehlikeli olabilir.” api=”cryptocompare.com” realtime=”true” animation=”flash” style=”yüksek riskli varlıklardır. Yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmalı ve kabul etmeye hazır olduğunuz risk seviyesini değerlendirmelisiniz. Asla kaybetmeyi göze alamayacağınız paraya yatırım yapmayın.”]

Terra (LUNA) Coin Fiyat ve Piyasa İstatistikleri

[cryptocurrency_widget type=”comparison” template=”basic” color=”green” assets=”LUNA~TRY” fields=”asset,change_abs_24h,change_pct_24h,total_volume_24h_to,supply,market_cap,last_market,chart” api=”cryptocompare.com” realtime=”true” animation=”flash” markups=”Terra,Terra,Terra,Terra” urls=”/crypto/{symbol_from}/{symbol_to},/crypto/{symbol_from}/{symbol_to},/crypto/{symbol_from}/{symbol_to},/crypto/{symbol_from}/{symbol_to}” period=”24h”]

Terra (LUNA) Coin Fiyat Grafiği

[cryptocurrency_widget type=”chart” template=”multi-period” color=”blue” assets=”LUNA~TRY” period=”7d” axes=”true” cursor=”true” api=”cryptocompare.com” realtime=”false”]

Terra TRY (Geçmiş Verileri)

[cryptocurrency_widget type=”table-history” template=”basic” color=”default” assets=”LUNA~TRY” fields=”date_time,asset,open,low,high” period=”1m” pagination=”true” rows_per_page=”14″ sort_field=”date_time” sort_direction=”desc” api=”cryptocompare.com” realtime=”false”]

LUNA Coin Haberleri

Terra (LUNA) Nedir?

Terra (LUNA), kullanıcılarının stablecoinler yaratmasına olanak sağlayan merkeziyetsiz bir blok zincir protokolüdür. Terra blok zinciri, kullanıcılarının anında Terra stablecoinleri harcamasına, biriktirmesine, alıp satmasına veya takas etmesine olanak tanır.

Terra (LUNA) protokolü, itibari para birimlerine endeksli stablecoinler oluşturmak için açık pazar arbitraj teşvikleri ve merkeziyetsiz Oracle oylama sisteminin bir kombinasyonunu kullanır. Terra, Bitcoin (BTC) altyapısının sansür karşıtı, müdahale edilemez yapısı ile itibari para birimlerinin fiyat istikrarını ve geniş kesimlerce benimsenme özelliğini birleştirerek hızlı ve uygun fiyatlı anlaşmalar sunar. Akıllı sözleşmeler aracılığıyla Terra (LUNA) ağında farklı birçok stablecoin yaratılır.

Terra (LUNA) ağında konsensüs mekanizması olarak Delegated Proof-of-Stake (DPoS) algoritması kullanılmaktadır. Bu, Hisse Kanıtı (Proof-of-Stake – PoS) mekanizmasının daha verimli ve demokratik bir versiyonudur.

Terra, Terra İttifakı (Terra Alliance) tarafından desteklenir. Terra İttifakı, protokolün benimsenmesini destekleyen bir işletmeler ve platformlar topluluğudur.

Luna Coin

LUNA token projesi

Terra (LUNA) protokolü, Terra ve LUNA olmak üzere iki ana tokendan oluşur.

Terra, itibari para birimlerinin fiyatına endeksli stablecoinlerdir. Kullanıcılar LUNA token yakarak yeni Terra tokenlar üretir. Terra (LUNA) ağındaki stablecoinler, itibari para muadilleri ile isimlendirilir. Örneğin, temel Terra stablecoinlerinden biri, IMF’nin SDR’sine endekslidir ve TerraSDR olarak anılır. Terra’nıın ABD dolarına endekslenmiş stablecoini de TerraUSD ismine sahiptir. Stablecoinlerin birincil değeri sabit fiyat istikrarından elde edildiğinden, Terra protokolü, arz ve talebin her zaman dengeli olmasını sağlayarak Terra stablecoininin fiyatını korur.

LUNA token ise Terra protokolünün, Terra’nın fiyat oynaklığını absorbe eden yerel staking tokenıdır. LUNA token, tüm Terra stablecoinleri için teminat olarak hareket eder. Ne kadar çok Terra kullanılırsa, LUNA o kadar değer kazanır. LUNA token, Terra ekosisteminde ise yönetişimde ve madencilikte kullanılır. LUNA token stake ederek protokolün geleceğinde söz hakkına sahip olabilirsiniz. Kullanıcılar, işlem ücretlerinden elde edilen ödüller karşılığında blok zincirindeki işlemleri kaydeden ve doğrulayan doğrulayıcılara da LUNA token stake eder. Terra protokolündeki işlem ücretleri de LUNA token ile ödenir.

Terra (LUNA) projesinin kurucuları kimlerdir?

Terra (LUNA) projesi 2018’de Terraform Labs’den Do Kwon ve Daniel Shin tarafından kuruldu.

Aynı zamanda Terraform Labs şirketinin CEO’su olan Do Kwon, blok zincir alanındaki yatırımları ve girişimleri ile tanınıyor. Daniel Shin ise Terra (LUNA) projesinin yanı sıra Asya’daki önemli bir ödeme firması olan Chai’nin kurucusu ve CEO’su olarak biliniyor.

LUNA token istatistikleri

LUNA token maksimum arzı 1.000.000.000 adettir. 26 Temmuz 2019’da piyasaya çıkan LUNA token şu şekilde dağıtılır:

%26: Yatırımcılar
%20: Stabilite Rezervleri
%20: Terra İttifakı (Terra Alliance)
%20: Çalışanlar ve Katkı Sunanlar Havuzu
%10: Terraform Labs
%4: Genesis Likidite

Terra (LUNA) projesini özel yapan nedir?

Terra (LUNA), piyasaya bazı benzersiz konseptler ve teoriler getiren, merkeziyetsiz bir finansal altyapı ve blok zinciri protokolüdür. Terra (LUNA) ağı, kullanıcılarının stablecoinler oluşturmasına olanak sağlar. Terra blok zinciri benzersizdir çünkü ağında çok sayıda algoritmik stablecoin barındırabilir.

Terra, en büyük stablecoinlerin karşı karşıya olduğu mevcut birçok sorunu hafifletmeye çalışmaktadır. Bu sorunlardan en önemlisi, piyasadaki merkezileşmedir. Terra, bu merkezileşmeyi azaltmaya çalışır. Rekabetten farklı olarak, Terra’nın protokolü birden fazla blok zincirinde çalışır. Ağ ayrıca, açık finansal altyapısı aracılığıyla stablecoinler üzerindeki teknik sınırlamaları kaldırmayı da amaçlamaktadır.

Terra ağının önde gelen özelliklerinden biri birlikte çalışabilirliğidir. Ağ, birden fazla blok zincirde çalışabilmek üzere tasarlanmıştır. Şu an Terra, Solana (SOL) ve Ethereum (ETH) üzerinde çalışmaktadır ancak ekip, ağın farklı blok zincirlerle genişleyeceğini belirtiyor.

Terra, ayrıca, geliştirmeye odaklanmıştır. Ağ, programcıların Rust, Go veya AssemblyScript’te akıllı sözleşmeler oluşturmasına olanak tanır.

Whitepaper: LUNA token

Nisan 2019’da yayımlanan Terra (LUNA) whitepaperına buradan erişebilirsiniz. LUNA token whitepaperı Evan Kereiakes, Do Kwon, Marco Di Maggio ve Nicholas Platias tarafından kaleme alınmıştır.

LUNA token whitepaperında “Bitcoin’in aşırı fiyat oynaklığı, bir değişim aracı veya değer saklama aracı olarak benimsenmesine karşı büyük bir engeldir,” tespiti yapılmıştır. Whitepaper, Terra (LUNA) projesinin bu büyük engeli aşmak üzere tasarlandığını vurgulamaktadır.

Başa dön tuşu