Kripto Para

Bu, Axie Infinity’nin yakın vadedeki eğilimini belirlemek için çok önemli bir aralıktır.

6 Kasım’da ATH’sine ulaşmasından bu yana, Axie Infinity (AXS) düşüş trendine başladı ve buna paralel olarak hayati fiyat noktalarını delip geçti.

Şu andan itibaren, 20 EMA’nın altındaki herhangi bir kapanış, düşüş kontrolünü yeniden teyit edecek ve AXS’nin yukarı kanalının (sarı) alt trend çizgisini muhtemelen test etmesine ve ardından 48 dolarlık bölgede altı aylık desteğin gelmesine yol açacaktır. Basın zamanında, AXS son 24 saatte %4,64 düşüşle 59,49 dolardan işlem gördü.

AXS Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, AXS / USD

Alt, yaklaşık %72 (6 Kasım’dan beri) kayıp ve 24 Ocak’ta beş ayın en düşük seviyesini gördüğünden, son düşüş aşaması günlük grafikte azalan bir kanal (beyaz) olarak işaretlendi. Sonuç olarak, 20 EMA (kırmızı), 50 EMA’nın (camgöbeği) altına düşerken güçlü bir direnç olarak kaldı.

Bu yörünge nedeniyle AXS, hayati önem taşıyan %61.8 Fibonacci seviyesini ve 66 $ işaretinin yakınında çok önemli Kontrol Noktası’nı (kırmızı) kaybetti. Düşüş %78.6 Fibonacci seviyesinde durdu. Alıcılar altı aydan fazla bir süredir bu seviyeyi koruyor.

Devam edersek, alıcılar 48 dolarlık desteğe adım attı ve %40’ın üzerinde kazanç sağladı, ancak Kontrol Noktasını devirmek için mücadele ettiler. 20 EMA’nın altındaki herhangi bir kapanış, bir Akşam yıldızı (düşüş) mum grafiğini teyit edecek ve devam eden bir düşüş trendi şansını artıracaktır. Ayrıca, sağlıklı bir geri dönüşü teyit etmek için fiyatın 50 EMA’nın üzerinde kapanması ve %61.8 seviyesini geri kazanması gerekiyordu.

Akılcı

Kaynak: TradingView, AXS / USD

RSI, son yükseliş trendine karşılık geldi ve on gün içinde yarım çizgiyi birçok kez test etti. Eğilim çizgisi desteğini sağlarsa, yarı çizginin üzerinde bir kapanış olası olacaktır. Ancak OBV’nin satın alma baskısını doğrulamak için direncini devirmesi gerekiyordu. Ayrıca, DMI olası bir düşüş geçişine işaret etti, ancak ADX önemli ölçüde zayıftı.

Bu okumalar, boğaların Kontrol Noktası ve altın Fibonacci seviyesinin üzerine bir sıçrama bulmak için hacimlerini hala artıramadıkları anlamına geliyordu.

Çözüm

AXS artık ince buz üzerinde yürüyordu. 63-68 $ aralığı, düşüş trendinin sağlıklı bir şekilde tersine döndüğünü veya muhtemel bir devamını teyit etmek için çok önemlidir. Ek olarak, alt, Bitcoin ile %79 oranında 30 günlük bir korelasyon paylaştı. Bu nedenle, genel piyasa duyarlılığı ile birlikte Bitcoin’in hareketine göz kulak olmak, karlı bir hamle yapmak için gerekli olacaktır.

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir..

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu