Kripto Para

Toplam işlem sayısı 30 milyonu aştığında Cardano yeni bir dönüm noktasına ulaştı

Kripto topluluğu içindeki en umut verici ekosistemlerden biri olan Cardano, geliştirmeler yapmaya devam etti. Söylemek gerekirse, Cardano Şubat 2022’ye hızlı bir başlangıç ​​yaptı.

2 Şubat’ta, Cardano blok zincirinin arkasındaki araştırma ve geliştirme şirketi olan Input Output Hong Kong (IOHK), ilan edildi ağın blok boyutundaki artış %11. Bu, toplam blok boyutunun mevcut 72 kilobayttan (KB) 80 KB’ye çıktığını görecektir. Böylece Cardano’nun bloklarının daha fazla işlem yapmasına izin verilir.

Şimdi faydalar elde etmek

Google Data Studio’nun verilerine göre, Cardano blok zinciri işlem sayılarında 30 milyonu aştı. 8 Şubat 2021 itibarıyla toplam Cardano işlemleri 30,4 milyon olarak gerçekleşti. Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi 10 Ocak 2022’den bu yana dört milyonun üzerinde işlem eklendi.

Kaynak: datastudio

Bunu düşünün, Şubat 2022’nin başlangıcından bu yana Cardano, yalnızca 8 günde 894.940 işlem gerçekleştirdi. Bu gerçekten de ağın ulaştığı en önemli kilometre taşlarından biriydi. Bunun dışında, 27 Ocak 2022’de Plutus tabanlı akıllı sözleşmelerin sayısı 1000’i aştı. Güncelleme için, işlem başına Plutus komut dosyası bellek birimi 12,5 milyondan 14 milyona çıkacaktı.

Genel olarak, Cardano’nun blok boyutunu ve bellek birimini artırma önerisi, ağı optimize etme çabalarının bir parçasıydı. Cardano ana ağında hızla artan sayıda proje başlatıldığında, protokol daha fazla işlem gerçekleştirdi. Bu, blok zincirinin genel kapasitesini artırma ihtiyacını vurguladı.

Yalnızca 2022’de, Cardano cüzdanlarının sayısı %10’un üzerine çıkarak 1 Ocak’ta 2.666.372’den 7 Şubat’ta 3.015.400’e yükselerek toplam 349.028 kazanç elde etti. Büyüme, günlük 9,184 cüzdan eklenmesine dönüştü.

Metrikler de pozitifliği öneriyor

Birkaç On-Chain metrik göstergesi, bazı aksiliklere rağmen aynı anlatıyı sergiledi. IntoTheBlock’tan alınan ölçümlere göre, genel resim oldukça olumlu görünüyordu.

Kaynak: Intotheblock

Bunu söyledikten sonra, yerel belirteç olan ADA, aynı şekilde karşılık vermedi. Basın zamanında %2’lik bir düzeltme ile 1.18 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Ayrıca, Cardano ekosisteminde kripto meraklılarının hedeflediği en çok eleştirilen konulardan biriydi – ADA’nın yavaş fiyat yörüngesi. Ancak Cardano Vakfı’nda dedikleri gibi- ‘Yavaş ve istikrarlı’ yarışı kazanır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu