Kripto Para

TRON: Tüccarlar için bu yüksek riskli alan hakkında bilmeniz gereken her şey

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Son iki gün içinde, Bitcoin Hakimiyeti metriği %42.9’dan %43.43’e bir artış kaydetti. Bu, Bitcoin’in piyasanın geri kalanından biraz daha iyi performans gösterdiğinin (veya biraz daha düşük kayıplar verdiğinin) bir işaretidir.

TRON ayrıca son zamanlarda grafiklerde Bitcoin kaprislerine göre salınım yaptı. Ancak 0.06- 0.065 dolar bölgesinde dirençle karşılaştı ve TRON şimdi bir kez daha bu bölgede işlem görüyor.

TRX- 1 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de TRX / USDT

Son on gün içinde TRX, 0,0575 ile 0,0626 dolar arasında bir aralık oluşturdu. 0.0575 doların altında önemli sapmalar oldu ancak bunlar likidite avlarının sonucu olabilirdi. Bu aralığın orta noktası (beyaz, noktalı), son iki hafta içinde geçici destek ve direnç işlevi gördü.

Bu nedenle, menzil yapısı kısa vadede bir miktar su tuttu. 0,06 dolardaki orta aralık değerinin yanında 0,0605 dolarda daha uzun vadeli bir yatay direnç seviyesi vardı. Bu alan (kırmızı kutu) son zamanlarda TRX’i defalarca reddetti. Bu bölgeyi geçen temiz bir kırılma, TRX’in yüksek aralığı ziyaret ettiğini gördü.

Bu nedenle, bunlar bir kez daha TRX için eldeki iki senaryo. Reddetme ve 0,058 dolara bir hareket veya bu bölgede birkaç saatlik yatay ticaretin ardından değerde ani bir artış 0,0627 dolara ulaşıyor. Her iki senaryoda da, riskten ödüle, yükseliş veya düşüş eğilimi olan tüccarlar için uygun olmayacaktır.

Akılcı

TRON orta menzile geri döndü ve tüccarlar için yüksek riskli bir alan

Kaynak: TradingView’de TRX / USDT

Göstergeler yumuşaktı ve TRON’un son fiyat hareketinin arkasında güçlü bir kısa vadeli eğilimin olmadığını öne sürdü. Müthiş Osilatör son saatlerde sıfır çizgisinin üzerine çıktı, ancak son zamanlarda sıfır çizgisinin üstünde ve altında dokuma yapıyor.

CVD de benzer bir hikayeydi – Evet, baskı saatinden hemen önceki saatlerde bir miktar satın alma baskısı yarattı, ancak önemli bir şey yok. Yönlü Hareket Endeksi, ADX’in 20’nin hemen altında olmasıyla birlikte güçlü bir eğilimin olmadığını vurguladı.

Çözüm

0.056-0.058 dolar dip seviyelerine tekrar ziyaret, kısa vadeli bir satın alma fırsatı sunabilirken, 0.0627 dolar direncinin testi bir satış fırsatı olabilir. Risk seven tüccarlar kendilerini 0,06- 0,0605 $ bölgesinde agresif bir şekilde konumlandırabilirken, riskten kaçınan yatırımcılar daha kesin bir fırsat bekleyebilirler.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu