Kripto Para

Uniswap, BSC balinaları arasında en çok işlem gören token olmak için bu alt değeri çevirdi

WhaleStats verilerine göre, Uniswap, Binance balinaları arasında en çok işlem gören token olmak için Ethereum’u çevirdi. Yazma sırasında, token son 24 saatte %2.8 arttı. Madeni para, basın zamanında 9.30 dolar ve 10.16 dolar fiyat aralığında işlem görüyordu. Bununla birlikte, token, Mayıs 2021’deki 44,92 dolarlık ATH’sinden hala %80’e yakın.

Dikkat edilmesi gereken, işlem hacmi en büyük 1000 Binance Akıllı Zincir cüzdanını içermektedir. İlginç bir şekilde UNI, bu kullanıcılar arasında basın zamanında en çok kullanılan yedinci akıllı sözleşme olmaya devam ediyor. Bu, esasen, ilk 1000 BSC cüzdanı arasında, BSC sözleşmelerinin son 24 saat içinde en fazla kümülatif gazı tükettiği anlamına gelir.

Ek olarak, Ethereum balinaları için UNI aynı zamanda en yaygın olarak tutulan jetondur. Bu arada, akıllı sözleşmelerde kullanılan en çok gaz tüketen dokuzuncu jetondur.

Bu, merkezi olmayan ticaret (DEx) ve otomatik likidite temini için kullanılan Uniswap protokolü göz önüne alındığında önemli bir gelişmedir.

Defillama’da, Uniswap’ın Total Value Locked (TVL) değeri 7,53 milyar dolar, Optimism 44.8 milyon dolar, Ethereum 7,27 milyar dolar, Polygon 139,3 milyon dolar ve Arbitrum 72,6 milyon dolar tutuyor.

Kayda değer olan şey, bir yardımcı program belirteci olarak UNI sahiplerinin, projenin nereye gideceğine karar veren Uniswap geliştirmelerine oy verebilmeleridir. Ayrıca, kullanıcıların belirli bir orana dayalı olarak iki varlığı bir araya getirdikleri otomatikleştirilmiş bir piyasa oluşturma sistemi kullanır.

UNI sahipleri, UNI’nin kullanıcı tabanını ve ölçeklenebilirliğini geliştirmek için likidite madenciliği havuzlarını, hibeleri, ortaklıkları ve diğer gelişmeleri finanse etmek için belirteci kullanabilir.

Şu anda InvestorsObserver, Uniswap’a (UNI) düşük ila orta risk derecesi vermiştir. Genel olarak, düşük riskli LP’ler (likidite sağlayıcıları) yeterince likit ve piyasa manipülasyonuna karşı bağışık olarak kabul edilir. Raporda şunlar kaydedildi:

UNI’nin mevcut risk puanı, nispeten ılımlı bir risk yatırımı olduğu anlamına gelir. Öncelikle risk değerlendirmesi ile ilgilenen yatırımcılar, riskli yatırımlardan kaçınmak (veya potansiyel olarak aramak) için bu puanı en faydalı bulacaktır. ”

Ve 2022’de V3’ün dört platformda piyasaya sürülmesiyle birlikte Messari analizi, Uniswap için V3-V2 oranının büyümeye devam etmesini bekliyor.

Messari’ye göre, Uniswap’ta bugüne kadar elde tutulursa yatırım getirisi veya yatırım getirisi -%8.45’e yakın.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu