Kripto Para

Uniswap’ın Ukrayna’ya yaptığı yardım bu büyük sorunu çözdü mü?

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, belki de ondan önce başka hiçbir şeyde olmadığı gibi, kriptoda birlikte çalışabilirliğin neden günün ihtiyacı olduğunu kanıtladı. Destekçiler Ukrayna yönetimine ve ordu yanlısı STK’lara para gönderirken, hükümet yetkilileri kendilerini NFT’ler de dahil olmak üzere çeşitli kripto varlıklarının alıcı tarafında buldular.

Soru şu: Çok çeşitli ile nasıl başa çıkılır?

AB-niswap’ta Ukrayna

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, Uniswap’a bağışçıların varlıklarını Ether’e çevirmelerine yardımcı olacak “Ukrayna’ya bağış” özelliği için teşekkür etti. Bakanın talebi üzerine Uniswap bağış uygulamasını ana sayfasına ekledi.

Basın zamanında, bir Uniswap V3 transferinin maliyeti ortalama 17,14 dolar.

Buradaki çimen daha mı yeşil?

Şu anda Uniswap’ın durumuna daha yakından bakmanın zamanı geldi. Uniswap için ağırlıklı duyarlılık Şubat ayının büyük bölümünde olumsuz oldu. Ancak Mart ayında büyük bir artış hissiyatı -0.99’dan 0.367’ye çıkardı.

Kaynak: Santiment

Bu, UNI’nin %28.91 rallisinin ardından 9.89 dolardan işlem gören fiyat performansının hemen ardından geldi.

Dahası, Uniswap’taki geliştirme faaliyeti, Şubat sonunda en düşük seviyeye indikten sonra yeniden yükselmeye başladı. Uniswap’ın Ukrayna’nın bağış toplama nedenlerine dahil olmasının yatırımcının UNI’ye ve bir bütün olarak ağa olan ilgisini daha da artırıp artırmayacağını zaman gösterecek.

Şimdilik, devam eden büyüme ve fiyat artışı hem geliştiriciler hem de yatırımcılar için olumlu işaretler.

Kaynak: Santiment

Bağış toplama sadece eğlenceli olmadığında

Ukrayna’nın kripto bağış çağrısı, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılar Ukrayna’nın resmi Twitter hesabının paylaştığı adreslere Bitcoin, Ether ve USDT ile gönderildiğinden boşuna gitmedi.

Ancak, Polkadot’un kurucusu Gavin Wood’un, hesabın bir DOT adresini paylaşması halinde 5 milyon dolar bağışta bulunacağına söz vermesi üzerine tartışmalar patlak verdi. Birçoğu Wood’u eleştirdi ve DOT için basın oluşturmaya çalıştığını iddia ederken, diğerleri varlıkları değiştirmenin maliyetine dikkat çekti.

Son olarak, bir DOT adresi yayınlandı ve Wood, basın zamanında yaklaşık 5,7 milyon dolar değerinde olan 298.367 DOT’tan biraz daha fazla bağışta bulundu. Tüm söylenenler ve yapılanlar olsa da, olay kripto bağışları yaparken hızlı ve uygun fiyatlı birlikte çalışabilirlik araçlarına olan ihtiyacı vurguladı. Uniswap ve ETH transfer seçeneklerinin resme sığdırmak istediği yer burasıdır.

Bu notla ilgili olarak, Arcane Research tarafından hazırlanan bir rapor şunları söyledi:

“Şimdiye kadar, Ukrayna’ya 24 milyon dolardan fazla kripto bağışlandı, ancak sayısız küçük STK fon topladığı için bu sayı muhtemelen eksik bir tahmin.”

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu