Genel

Uzun Vadede Sahip Olmanız Gereken 3 Cathie Wood Hissesi

Cathie Wood, “yıkıcı inovasyona” yatırım yapmak olarak bilinen bir yatırım felsefesine öncülük etti. 2020 ve 2021’in en başarılı para yöneticilerinden biriydi. Ancak yükselen bir faiz ortamına girdiğimiz için hisselerinin çoğu düştü. Buna rağmen, uzun vadede sahip olmaya değer üç Cathie Wood hissesi var. Herhangi bir şey olursa, mevcut ekonomik ortam inanılmaz bir satın alma fırsatı sunabilir.

Cathie Wood kimdir?

Cathie Wood, ARK Invest’in CEO’su. Ark Invest, esas olarak yıkıcı yeniliklere yatırım yapan bir fondur. Örneğin, bu, fintech, kripto para birimi, uzay araştırmaları, 3D baskı, otonom teknoloji, robotlar ve daha fazlası gibi insanların “son teknoloji” olarak değerlendirdiği her şeyi içerir.

Kendi sözleriyle, Cathie Wood Ark’ı iki nedenden dolayı kurdu: “Birincisi, öncelikle halka açık hisse senedi piyasalarında yalnızca yıkıcı yeniliklere odaklanmak. İkincisi, araştırma açmak, varlık yönetimi alanında bir ‘paylaşım ekonomisi’ şirketi olmak.”

ARK Innovation ETF (NYSE: ARKK) 2020’deki muhteşem performansıyla manşetlere taşındı. 2020’de fon yaklaşık %200 arttı ve Cathie Wood yenilmez gibi geldi. Ancak, ARK Innovation ETF tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse %70 düştü. Bu düşüş, 2020 kazanımlarının çoğunu sildi ve şimdi o zamandan beri bile yakın.

Bunu akılda tutarak, uzun vadede satın almak için üç Cathie Wood hissesini inceleyelim.

Not: Fonun hali hazırda toplam 36 adet hisse senedi bulunmaktadır.

En İyi 3 Cathie Ahşap Hisse Senedi

No.3 Shopify (NYSE: MAĞAZA)

Shopify, hızla aşırı değerlenen harika bir şirket örneğidir. Aşina değilseniz Shopify, çevrimiçi mağaza oluşturmayı inanılmaz derecede kolaylaştıran bir web sitesi oluşturucudur. Shopify’ın uzun vadede elde tutmaya değer olmasının bir ana nedeni var: Şu anda bir girişimcilik patlaması yaşıyoruz.

New York Times, “girişimci faaliyetlerin gelgit dalgasına” tanık olduğumuzu belirtiyor. 2020’de Amerika, 4,3 milyon yeni iş kurmak için evrak gönderdi. Bu, son on yılda açık ara en fazla. Salgının ardından, insanların neden girişimciliğe yöneldiğini anlamak kolay.

Çoğunlukla, kendi işinize sahip olmak:

 1. Her zamankinden daha kolay: Shopify *öksürük öksürüğü* gibi araçlar ve diğer dijital araçlar, kendi çevrimiçi işinizi kurmanızı inanılmaz derecede kolaylaştırır. Shopify, kodlama bilgisi gerektirmez. Ek olarak, sosyal medya, işletmenizi ücretsiz olarak pazarlamanıza olanak tanır.
 2. kazançlı: Kendi işinize sahip olmak size bir işin yapabileceğinden çok daha fazla para kazandırabilir. Bunun da ötesinde, işletme sahipleri kaderleri üzerinde daha fazla kontrole sahiptir. Pandemi yeniden canlanırsa izne ayrılma konusunda endişelenmelerine gerek yok.
 3. Amaç odaklı: İnsanlar genellikle kişisel değerleriyle uyumlu işlere başlarlar. Örneğin, bir iklim aktivisti, geri dönüştürülmüş plastiklerden giysiler yapan bir şirket kurabilir.

Shopify, bu girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olacak en iyi araçlardan biridir.

Büyük düzeltmeye rağmen Shopify’ın hala güçlü bir işi var. 2021’de yıllık 4,61 milyar dolar gelir ve 2,91 milyar dolar net gelir bildirdi. Bu rakamlar yıllık bazda (YY) %57 ve %812 arttı. Tüm zamanların en yüksek seviyesinden %75 düşen bir hisse için hiç de fena değil.

Cathie Wood hisse senetleri hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

2 Nolu Madeni Para Tabanı (Nasdaq: PARA)

Coinbase, belki de dünyadaki herhangi bir şirketin en büyük büyüme beklentilerine sahiptir. Kripto para birimi alanında faaliyet gösteren tek halka açık şirketlerden biridir. İşi de yıldan yıla katlanarak büyüyor. Şu yıllık gelir rakamlarına bakın:

 • 2019: 522.8 milyon dolar
 • 2020: 1,27 milyar dolar (yıllık %+143)
 • 2021: 7.84 $ (+%514 YILLIK)

Ve mesele şu ki, kripto para birimi ana akım gibi görünse de, aslında değil. Patlayan Konular, Amerika Birleşik Devletleri nüfusunun yalnızca yaklaşık %22’sinin Bitcoin’e sahip olduğunu tahmin ediyor. Daha küçük kripto para birimleri için bu yüzde muhtemelen çok daha küçüktür.

Ayrıca neredeyse her gün kripto para birimi endüstrisi için iyi haberler varmış gibi geliyor. Örneğin:

 1. El Salvador, Bitcoin’i yasal ihale olarak kabul ediyor.
 2. Dünyanın en büyük para yöneticisi Blackrock, kripto hizmetleri sunmayı inceliyor.
 3. Birden fazla ABD’li politikacı kripto para birimi satın alıyor.
 4. Fidelity, emeklilik hesaplarında Bitcoin sunuyor.
 5. Ukrayna kripto para birimi aracılığıyla para topluyor.

Elbette, bir hükümetin kripto para birimi endüstrisi için yeni düzenlemeler geçirme riski her zaman vardır. Ama dürüst olmak gerekirse, bu tehdit her geçen gün daha da küçülüyor. Düzenlemeler geçse bile, kripto endüstrisi uyum sağlamak ve büyümeye devam etmek için onlardan kaçınabilir. Benzer bir notta, hükümet yıllardır Big Tech’i düzenlemeye çalışıyor ve hiçbir zaman anlamlı bir ilerleme kaydedilmedi.

Cryptocurrency yakında herhangi bir zamanda yavaşlamadığından, Coinbase’in hissesi de olmamalıdır. Coinbase’i uzun vadede sahip olunabilecek en iyi Cathie Wood hisselerinden biri yapan şey budur.

1 Numaralı Tesla (Nasdaq: TSLA)

Tüm Cathie Wood hisseleri arasında Tesla onun favorisi. Portföyünün %9’unu oluşturduğu için bunu söylüyorum. Bu onu Zoom, Teladoc ve Roku’nun hemen önündeki en büyük holdingi yapıyor.

Tesla kısa süre önce, birden fazla karlı çeyreği bir araya getirerek karşı çıkanları şok etti. 2021’de Tesla, FY yıllık 18,76 milyar dolar gelir ve 3,32 milyar dolar net gelir bildirdi. Bu rakamlar sırasıyla %80 ve %657 arttı. Buna ek olarak, Tesla şu anda EV endüstrisinde bir boğucu güce sahiptir.

Tesla ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nde artan enerji bağımsızlığı ihtiyacından yararlanmak için harika bir konumda. COVID-19 salgını ve Rusya ve Ukrayna çatışması, küreselleşmenin düşüşte olduğunu göstermiştir. İleriye dönük olarak, Amerika Birleşik Devletleri enerji için diğer ülkelere güvenemez. Bu nedenle elektrikli araçlara yönelik büyük bir baskı olması muhtemel.

Son olarak Tesla, Elon Musk sayesinde uzun vadede elde tutulacak en iyi Cathie Wood hisselerinden biridir. Tesla CEO’su Elon Musk hakkında ne istediğinizi söyleyin. Ancak, zamanımızın en başarılı girişimcilerinden biridir. Artık Twitter’ı da çalıştırdığı için dikkati dağılmadığı sürece Tesla emin ellerde olacak.

Umarım Cathie Wood hisseleriyle ilgili bu makaleyi değerli bulmuşsunuzdur! Lütfen finansal danışman olmadığımı ve sadece kendi araştırmamı ve yorumumu sunduğumu unutmayın. Her zamanki gibi, lütfen tüm yatırım kararlarını kendi durum tespitinize dayandırın.

Miami Üniversitesi mezunu olan Teddy, dört yıl futbol takımında oynarken pazarlama ve finans okudu. Her zaman bir iş tutkusu vardı ve birkaç kişisel projeden edindiği tecrübeyi Fiverr.com’da en yüksek puan alan iş yazarlarından biri olmak için kullandı. Kelimeleri kağıda vurmadığı zaman, onu piyanoda notalar çekerken veya rastgele bir yere seyahat ederken bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu