Hisse Önerileri

Vakıf Yatırım Hisse Takip Listesi – (29.02.2024) Hisse Önerileri

Piyasalara Bakış

BIST100 Endeksi güne 9.184 seviyesinden başlangıç yaptı. Endekste gün içerisinde dalgalı bir seyir izlenirken, endeksin kapanışı 131,7 mlr TL işlem hacmiyle ve %1,28 düşüşle 9.062 seviyesinden gerçekleşti. Endekste yer alan 18 hissede yükseliş görülürken 82 hisse günü negatif tamamladı. Endekse puan bazlı en fazla pozitif katkı veren hisseler TUPRS ve PGSUS olurken, en fazla negatif etki AKBNK ve THYAO’dan geldi. Küresel piyasalar tarafında ise ABD ve İngiltere piyasalarında negatif kapanışlar görülürken diğer Avrupa piyasalarında yatayda pozitif kapanışlar görüldü.

Gün içerisinde TÜİK tarafından açıklanan verilere göre, 2024 yılı Ocak ayında dış ticaret açığı bir önceki yılın aynı ayına göre %56,4 azalarak 6,22 mlr $’a geriledi. Avro Bölgesi’nde tüketici güven endeksi beklentilere paralel olarak -15,5 seviyesinden gerçekleşti. ABD ekonomisinin 4Ç23 dönemindeki büyüme verisi beklentilerin altında gelerek %3,2 olarak açıklandı. Bugün yurt içinde 4Ç23 büyüme verisi açıklanacak. Yurt dışı piyasalar için ise Almanya’da TÜFE verisi takip edilirken, ABD’de kişisel gelirler ve harcamalar ile haftalık işsizlik maaşı başvuruları verileri izlenecek.

Bugüne Avrupa ve ABD piyasalarının yatay başlaması bekleniyor. BIST100 endeksinde de yatay açılış görebiliriz. Endeksin 9.000 üzerinde tutunmasına bağlı olarak gün içinde yukarı yönlü tepki hareketleri görebiliriz. 9.000-8.850 aralığı destek bölgesi olurken, bu aralığın altında satışların hızlanması beklenebilir.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu