Hisse Önerileri

Vakıf Yatırım Hisse Takip Listesi – (8.11.2023) Hisse Önerileri

Piyasalara Bakış

Güne yatay başlayan BIST100 endeksinde, gün içinde dalgalı seyir gözlense de, kapanış %0,3 düşüşle 7.845 seviyesinden gerçekleşti. Toplam işlem hacmi ise 81,2 mlr TL olarak gerçekleşti. Endekse puan bazlı en yüksek katkıyı veren hisseler TCELL, TOASO ve BIMAS olurken, en fazla negatif etki TUPRS, ASELS ve ISCTR’den geldi. Bankacılık endeksinde %1,1 düşüş görüldü, holding endeksi %0,1 değer kaybetti. Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran sektör iletişim olurken, en çok kaybettiren spor sektörü oldu. Küresel piyasalar tarafında ise Fed üyelerinin konuşmalarının ardından karışık kapanışlar gerçekleşti.

Gün içinde açıklanan Avro Bölgesi eylül ayı ÜFE verileri aylık %0,5 artışla beklentilere paralel gerçekleşti. Almanya sanayi üretimi ise Eylül’de beklentilerin üzerinde %1,4 düşüş gösterdi. ABD’de dış ticaret dengesi eylül ayında beklentilerin üzerinde 61,5 mlr $ açık verdi. Yurt içinde açıklanan hazine nakit dengesi verisi ise ekim ayında 82,2 mlr TL açık olarak açıklandı. Bugün Avro Bölgesi’nde perakende satışlar verisi izlenecek, yurt içinde ise açıklanması beklenen herhangi bir veri akışı bulunmuyor.

Bu sabah Avrupa ve ABD’de yatay açılışlar bekleniyor. Borsa İstanbul’un güne yatay başlamasını bekliyoruz. Giderek daralan işlem hacmine karşılık endekste 7.850 seviyelerine yakın kapanış olması olumlu. Kar satışları 7.700 seviyeleri üzerinde karşılandığı sürece endekste 8.000 ve 8.500 seviyeleri hedef olarak korunacak.

Takip Listesi

Kaynak: Vakıf Yatırım Günlük Strateji Bülteni

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu