Kripto Para

XFTM’nin %98’lik düşüşü olan ‘korkutucu’ Fantasm Finance hakkında bilinmesi gereken her şey

Yeni bir DeFi projesi, yatırımcılara erken benimseme ve böyle bir risk almanın meyvelerini toplama fırsatı sunuyor. Öte yandan, işler ters gidebilir ve bir istismar, her türlü hassas umut ve hayale hızla son verebilir. Şimdi, Fantom topluluğunun bir bölümü zarar görmeden çıkmak için mücadele ederken, bilmeniz gerekenler burada.

Hayalet avcılarını çağırın!

Fantasm Finance, 1 Fantom’a sabitlenmiş bir “Kesirli-Algoritmik Sentetik Simge” tanıtıyor [FTM] Fantom Opera’da bir bilgisayar korsanının FTM teminat rezervini sömürdüğünü gördü. Daha sonra, bilgisayar korsanı 1.000’den fazla ETH aldı – baskı zamanında kabaca 2.620.546.31 dolar – ve kripto varlıklarının kökenini izlemeyi zorlaştıran bir karıştırıcı olan Tornado Cash’e taşıdı.

Basın zamanında, Fantasm XFTM [XFTM] token 24 saat içinde değerinin %98.06’sını kaybetmişti ve sadece 0.02743 $ değerindeydi. Bir zamanlar 1,82 dolar değerindeydi. Bu arada, Fantasm FSM [FSM] bir günde %70,65 değer kaybederek 4,37 dolardan işlem görüyordu.

Ancak Fantasm Finance projesinin sadece 28 Şubat’ta başlatılan Bu yıl, erken istismar, bazı yatırımcılar arasında projenin bir halı çekme olduğuna dair söylentileri tetikledi.

Bununla birlikte, kendi adına, Fantasm Finance bir özür tweeti attı ve olayın otopsisini yayınlamak istediğini söyledi. Bu arada yatırımcıları uyardı. XFTM’lerini kullanın ve likidite havuzlarından çıkın hemen.

Fantasm, kafa karışıklığına ek olarak, teminatının bir kısmının istismar edildiğini de duyurdu. beyaz şapkalı bir hacker tarafından. Hiç şüphe yok ki pek çok kişi teknik otopsi raporunu almak için sabırsızlanıyor.

Biraz korkmuş mu hissediyorsun?

Bu istismar, XFTM ve FSM kanama değerine yol açarken, FTM yatırımcılarını da korkutmuş gibi görünüyor. Basın zamanında, FTM son 24 saatte %10,51 düşüşle 1,27 dolardan işlem görüyordu. Borsa arzına baktığımızda, cüzdanlardan çıkıp borsalara gelen FTM coinlerinin sayısında bir artış görebiliriz. Bu, satışların güçlü bir işaretidir.

Kaynak: Santiment

Fantasm istismarı, Fantom topluluğunun Andre Cronje ve Anton Nell’in şok geçirmesinden günler sonra geldi., 2 sFantom Vakfı üst düzey yöneticileri, DeFi’den ayrıldıklarını açıkladı.

Nell’in 25 uygulamanın sonlandırıldığına ilişkin aşağıdaki duyurusu da 6 Mart’tan itibaren panik satışlarını tetikledi. Cronje daha önce DeFi topluluğu ve hızlı zengin kültürüyle ilgili hayal kırıklığı hakkında yazmıştı.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu