Kripto Para

XRP’nin mevcut trendine meydan okuması için ne kadar süreceği burada.

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

XRP, 1,3 dolar civarında dokuz aylık direncine ulaştıktan sonra salınım aralığına geri döndü. Bu düşüş sayesinde, altcoin günlük grafiğinde uzun vadeli bir aşağı kanal (beyaz) gördü. Ayrıca, hayati 1 dolarlık işareti kaybetti ve dirence çevirdi.

Trend çizgisi desteğinin (beyaz, kesikli) üzerinde zorlayıcı bir kapanış, XRP’yi 0,75 ila 0,79 dolar aralığında bir test için hazırlayacaktır. Bu aralık, 20-50 EMA ve onun tedarik bölgesi gibi engellerin birleştiğini temsil ediyordu.

Basın zamanında, XRP son 24 saatte %3.1 artışla 0.7359 dolardan işlem görüyordu.

XRP Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, XRP / USDT

Son düşüş aşamasında, XRP bazı önemli seviyeleri kaybederken kısa vadeli EMA’larının altına düştü. Ancak 0,6 dolarlık destek son 11 ayda sağlam kaldı. Bunu yaparken, 3-8 Şubat tarihleri ​​arasında kanaldan çıktığı için %55,08’lik bir yatırım getirisi kaydetti.

O zamandan beri, altcoin azalan bir kanalda (sarı) dik bir geri çekilmeye girdi. Bu yörünge, üst trend çizgisi kanalının (beyaz) ilk kez yeniden test edilmesine yol açtı. Aynı şeyi takiben, XRP, son birkaç gün içinde kademeli bir yükseliş trendini tetikleyen sabah yıldızı şamdan modelini resmetti.

Ayrıca, acil tedarik bölgesi, EMA hatlarının bir yükseliş geçişi gerçekleştirmesi için güçlü bir engel oluşturuyordu.

Bundan sonra, herhangi bir geri çekilme, trend çizgisi desteğiyle (beyaz, kesikli) çakışan 0,7 dolar bölgesinin yakınında test alanı bulacaktır. Bu bölgeden bir canlanma, alt kendini bir pozisyona vermeden önce Kontrol Noktasının (kırmızı) yeniden test edilmesini sağlayabilir.

Akılcı

Kaynak: TradingView, XRP / USDT

RSI, 25 Şubat’tan bu yana dengeyi alt üst etmeye çalıştı ancak bu seviyenin üzerinde bir kapanış bulamadı. Bu, düşüş eğilimini ortaya çıkardı. Buradan herhangi bir geri çekilme, 43 puana yakın bir zemin bulabilir.

Ayrıca, Müthiş Osilatör, histogramında daha düşük tepe noktaları işaretledi. Ayrıca, histogram son birkaç saat içinde orta çizginin altına düşerek düşüş gücünü yeniden teyit etti.

Çözüm

Boğalar kısa vadeli düşüş trendine meydan okumak için ivme kazanmadan önce, acil desteğine doğru daha fazla düşüş olabilir. Ayrıca, XRP’nin yakın vadeli EMA’larına yakınlığı göz önüne alındığında, önümüzdeki günlerde volatil bir hareket olasılığı yüksek.

Öyle olsa bile, Bitcoin’in hareketini ve daha geniş duyarlılığı izlemek, yukarıda bahsedilen analizi tamamlamak için önemli olacaktır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu