Borsa

Yüzde 500 bedelsiz sermaye artırımı ertelendi

Tuğçelik Alüminyum, bedelsiz sermaye artırımının tarihini ertelediğini açıkladı. Alüminyum üreticilerinden Tuğçelik Alüminyum ve Metal Mamülleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (#TUCLK), 15 Ağustos 2023 tarihinde alınan yüzde 500 bedelsiz sermaye artırımı kararını erteleme kararı aldığını Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) aracılığıyla duyurdu.

Şirket, beklenmedik bir şekilde bedelsiz sermaye artırımını erteleme kararı aldı ve bu kararı resmi olarak kamuoyuna duyurdu.

Şirketin açıklamasına göre, 2022 yılına ait genel kurul toplantısının 10 Ekim 2023 tarihinde gerçekleşmesi planlanıyor ve bu toplantının ardından bedelsiz sermaye artırım başvurusu yeniden değerlendirilecek. Daha önce alınan kararla yönetim, sermayede yüzde 500 bedelsiz artırım yapmayı planlıyordu.

Tuğçelik Alüminyum’un 15 Ağustos 2023 tarihli 2023/11 numaralı kararıyla, Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) sunulan bedelsiz sermaye artırımı ve kayıtlı sermaye tavanı artırımı başvuruları ertelendi ve bu süreçte yönetim kurulu başkanına yetki verildi. SPK, bu erteleme talebini onayladı.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu