Kripto Para

13 balinanın hakimiyeti ile AAVE şu anda riskli bir yatırım mı?

AAVE’ye bakıldığında, son 24 saatte meydana gelen %15’lik ralli göz önüne alındığında, DeFi tokeninin aslında şu anda daha iyi bir konumda olduğu görünebilir. Ancak, büyük resim çok daha az heyecan verici.

AAVE balinaları HODL

Genellikle, bir jeton veya bir altcoin, balinalarla yoğun bir şekilde ilişkilendirildiğinde, benzeri görülmemiş köfte korkusu nedeniyle riskli bir yatırım olarak kabul edilir.

Bununla birlikte, Polygon (MATIC), Chainlink (LINK) ve bu durumda AAVE gibi bazı tokenler de şaşırtıcı derecede stabil balinalara sahiptir. Bu nedenle, bu tokenler dünyanın en iyi kripto para birimlerinden biri haline geldi.

Özellikle AAVE, 16 milyon AAVE arzının kümülatif olarak %66’sını oluşturan 13 balinanın hakimiyetine sahiptir. Arzın büyük bir kısmı ellerinde olmasına rağmen, bu arzın çoğuna bir süredir dokunulmaz.

AAVE Balinaları arzın %66’sına hakim | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Sürelerine göre bölünmüş adresler ve bakiyeler, AAVE’nin Ekim ayında HODLer’ların (uzun vadeli sahipleri) ortaya çıkışına tanık olmaya başladığını gösteriyor. Bu yatırımcılar bir yıldan fazla bir süredir AAVE’lerini elinde tutuyorlar. Ayrıca, şu anda, bu HODLer’lar tüm adreslerin %32,78’ini (34.2k) oluşturmaktadır.

AAVE HODLers sayıları artıyor | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Bu 34.2k adreslerin tamamı, bir yıldan fazla bir süredir bu yatırımcıların cüzdanlarında oturan yaklaşık 3.87 milyon AAVE’ye sahiptir. Ama soru şu ki, bu devam edebilir mi?

tüm yol boyunca HODL

1+ yıl için düzenlenen 3,87 milyon AAVE dışında, bir ay ile bir yıl arasında herhangi bir yerde 10,94 milyon AAVE daha düzenlendi.

ITB verileri bize AAVE tutan toplam 103 bin adresin %82.8’inin şu anda kayıp olduğunu gösteriyor. Bundan mevcut piyasa koşulları sorumlu gibi görünse de, gerçekte bu bir gecede değil gelişen bir durum.

AAVE yatırımcıları zararda | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Mayıs 2021’den itibaren, kârdaki yatırımcıların konsantrasyonu %94’ten düşmeye başladı ve henüz durmadı.

Bu, tokeni bir ay ve bir yıldan fazla bir süredir elinde tutan AAVE sahiplerinin, AAVE’nin 629 dolardaki zirvesine tanık oldukları anlamına geliyor. Ancak şu anda 140 doları aşmak için altcoin mücadelesine tanık oluyorlar.

Bu HODLer’ların çoğunun hala HODLing olmasının tek nedeni, fiyat düşüşünün hala 2021’deki artışın tamamını geçersiz kılmamış olmasıdır. AAVE hala Ocak 2021 seviyelerinin %66,38 üzerinde ve bu şekilde kaldığı sürece bu yatırımcılar çıkmayı planlamayacaklar.

AAVE fiyat hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Daha geniş piyasa ipuçlarının yükselişe geçmesi koşuluyla, yatırımcıların sonundan gelen bir baskının AAVE’nin iyileşmesine bile yardımcı olabileceğini belirtmek ilginçtir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu