Kripto Para

2 günde %16 artışla LUNA yatırımcılarının bunu bilmesi gerekiyor

Sorumluluk Reddi: Bu analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

LUNA, yazının yazıldığı sırada istikrarlı talebin desteğiyle 48 dolardan 57 dolara fırladığı için son birkaç gün içinde alev aldı. Aslında, Bitcoin 36.4 bin dolar seviyesinden sıçradıktan sonra oldukça iyi performans gösteren birkaç büyük altcoinden biri oldu.

Diğer yandan Terra blok zinciri, Çapa Getiri rezervine 450 milyon dolar değerinde UST akıttı ve rezervleri önümüzdeki 12 ay boyunca uzattı.

LUNA- 1 saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de LUNA / USDT

LUNA’nın Şubat başında 43.47 dolardan 60.64 dolara hareketine dayanarak, bir dizi Fibonacci düzeltme seviyesi çizildi (sarı). Geçtiğimiz birkaç gün içinde fiyat, 50 dolardan %61.8 geri çekilme seviyesinin altına düştü. 49- 50 dolarlık alan (camgöbeği), talebin devreye girdiği bir yer.

Ancak 48 doların altına düştükten kısa bir süre sonra boğalar toparlandı ve bu alanı tekrar bir talep alanına çevirerek bu alanda bir yükseliş emri bloğu oluşturdu. Bu, LUNA’nın bu alanı test ettiğini ve talebe göre hızla daha yükseğe çıktığını gördü.

Basın saatinden önceki gün de 53 dolarlık alanın arzdan talebe çevrildiğini gördü ve LUNA’nın kısa vadeli piyasa yapısı bir kez daha yükselişe geçti. 57.87 dolar direnci, en azından kısmen uzun pozisyonlarda kar elde etmek için bir yer olabilir.

56,6 dolar ve 54 dolar destek seviyelerinin yeniden test edilmesi, satın alma fırsatları olabilir.

Akılcı

LUNA iki günden kısa sürede %16 kazanıyor, ancak bu seviyeye dikkat edin

Kaynak: TradingView’de LUNA / USDT

RSI nötr 50’nin üzerine çıktı. Sadece son birkaç gün içinde üç kez 65 seviyesinde reddedildi. Bununla birlikte, yazı yazılırken, RSI yukarı kırıldı ve aşırı alım bölgesine girdi. Bu, kendi başına yakın bir geri çekilmeyi göstermiyor, ancak yalnızca güçlü bir yükseliş momentumunun kanıtı.

Benzer şekilde, MACD de bir yükseliş geçişi oluşturdu ve yukarı yönlü momentumu göstermek için sıfır çizgisinin üzerine çıktı.

OBV de son birkaç gündür tırmanıyor. Bu, LUNA’nın 48 dolarlık alandan yukarı hareketinin arkasında meşru bir talep olduğunu gösterdi.

Çözüm

LUNA, yakın vadede grafiklerde güçlü bir şekilde yükselişe geçti ve 56,6 dolar ve 54,5 dolar seviyeleri, bir sonraki kuzey ayağından önce destek olarak yeniden test edilebilir. 57.87 dolar seviyesi kısmi kar elde etmek için kullanılabilir.

Önümüzdeki birkaç gün içinde talep güçlenirse, LUNA 54 dolar seviyesi kadar geri çekilmeyebilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu