Kripto Para

52 bin doların üzerinde bir günlük kapanış ve …? İşte uzun vadeli bir Bitcoin rallisinin ihtiyacı olan şey

Bitcoin’in fiyatı 28 Şubat’ta katlanarak yükseldi ve aynısı alts değerlerinde bir patlamayı körükledi. Bu hareket kısa vadede yükseliş olsa da, yüksek zaman çerçevesi (HTF) perspektifi üzerindeki boğa rallisi henüz başlamadı.

BTC’nin önemli alanlarının dökümü

Son yükselişe rağmen, BTC için on iki saatlik grafik, Bitcoin’in bir HTF boğa koşusu için topun yuvarlanmasını sağlamak için bile daha yüksek bir seviye belirlemediğini gösterdi. Ayrıca, 45.550 dolardan 51.993 dolara uzanan haftalık tedarik bölgesinin varlığı iyimser olmayı zorlaştırıyor.

Boğalar BTC’yi söz konusu tedarik bölgesini delmeye zorlasa bile, satın alma baskısının olmaması reddedilmeye yol açabilir. Ayrıca, on iki saatlik grafikte üçlü bir dokunuş kurulumunun oluşumu, Bitcoin’in muhtemelen 180 çekeceğini ve daha da düşeceğini gösteriyor gibi görünüyordu.

Birincil hedefler arasında 40,377 $ yer alıyor – Basın zamanı konumundan %8,6’lık bir düşüşe işaret ediyor. Bazı durumlarda BTC 38.895 $’a kadar düşebilir – Günlük talep bölgesinin üst sınırı 36.398 $’a kadar çıkabilir.

Şimdilik kısa vadeli düşüş görünümü 36.398 dolar ile sınırlı. Yukarıda belirtilen talep bölgesinden bir sıçrama, muhtemelen haftalık arz bölgesini parçalamaya çalışan başka bir yükselişi tetikleyecektir.

Kaynak: TradingView’de BTC / USDT

Bu kısa vadeli düşüş görünümünü destekleyen 30 günlük Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) modelidir. Bu gösterge, geçen yıl BTC jetonları satın alan yatırımcıların ortalama kar / zararını değerlendirmek için kullanılır.

-%10’un altındaki negatif bir değer, kısa vadeli sahiplerin zararda olduğunu gösterir. Genellikle uzun vadeli sahiplerin birikme eğiliminde olduğu yerdir. Bu nedenle, -%10’un altındaki bir değere genellikle “fırsat bölgesi” denir.

Son yükseliş nedeniyle, 30 günlük MVRV değeri yaklaşık bir haftada -%7’den %8’e yükseldi. Bu hareket, geçtiğimiz ay BTC satın alan kısa vadeli sahiplerin kârlı olduğunu gösteriyor. Bu yatırımcılar, kâr elde etmek için BTC varlıklarını boşaltabilir ve bu da kısa vadeli bir düşüşe yol açabilir.

İlginç bir şekilde, 30 günlük MVRV en son %11’e yükseldiğinde, BTC’nin fiyatı %20 düştü. Bu nedenle, tarih tekerrür ederse, BTC kısa vadeli bir çöküşe neden olabilir. Bu bakış açısı, teknik bakış açısıyla mükemmel bir uyum içinde olup, düzeltme tezine inandırıcılık katmaktadır.

Kaynak: Santiment

Boğa koşusu için gerekenler

Uzun vadeli boğa koşusuna bir şans vermek için BTC’nin iki onaya ihtiyacı var –

  1. BTC’nin 52.000 doların üzerinde bir günlük mum çubuğu üretmesi gerekiyor – İkinci bir onay olarak, haftalık mum çubuğunun da bu seviyenin üzerinde olması gerekiyor
  2. İkinci koşul, BTC’nin 52.000 doların üzerinde günlük/haftalık bir kapanıştan sonra üretim yapmasıdır.

Bu koşullar karşılanırsa, Bitcoin’in fiyatının 60.000 dolara geri dönmesi veya hatta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 80.000 dolar veya 100.000 dolar olması düşünülebilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu