Kripto Para

8 dolar mı 58 dolar mı? 3. mü 7. mi? – Cardano’nun nereye gideceği konusunda ‘uzmanlar’ ne diyor?

2021’de Cardano, piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto paraydı ve Ethereum’un başını belaya soktu. Ancak, 2022 onu yedinci sırada gördü. Bu amaçla, Finder’ın fintech uzmanlarından oluşan paneli, ADA’nın gelecekteki fiyat performansını tahmin etmek için bir araya geldi. Nihai tahmin, okumaya değerdi.

Tam bir Cardano destesi

Uzun lafın kısası, hedef ADA’nın 2022’nin sonunda 2,79 dolara ulaşması. Yatırımcılara Solana’nın 100 dolar ve ötesine göz kamaştırıcı yükselişini hatırlatmayabilir, ancak yine de %168’lik bir ralli.

Bununla birlikte, işler gerçekten 2025’te başlıyor, bu da panelin ADA’nın 8,18 dolara ulaşacağını tahmin ettiği zamandır. Bu arada 2030 tahmini ise 58.04 dolar.

Basın zamanında, ADA 0,9374 dolardan işlem görüyordu. Bu, son 24 saatte %6.01 düştükten sonra.

Peki uzmanlar kriptonun fiyatındaki düşüş hakkında ne düşünüyor? Pek çok inandırıcı teori var.

24 panelist, bunun diğer faktörlerin yanı sıra Alonzo güncellemesinden sonraki ilk dönem olan TVL’de pazar paylarının olmamasından ve genel oynaklıktan kaynaklandığını hissetti.

Sayıları kelimelere koy

Piyasa değeri hakimiyeti, bir kripto varlığının gücünü değerlendirmenin bir yoludur. Bununla birlikte, ADA’ya bakıldığında, son birkaç ay boyunca %4,5’e yakın bir orandan %2’nin altına doğru giderek azalan bir baskınlık ortaya çıkıyor.

Aksine, asıl şok edici, ADA’nın bir gün içinde yaklaşık %2’den sıfıra düşmesiydi.

Kaynak: Messari.io

Şimdi, büyüme belirtileri de var. Ocak 2022’nin sonlarında, Cardano’daki geliştirici etkinliği, 2021 yazından bu yana görülmeyen boyutlara ulaştı. Cardano’daki geliştirici etkinliği, ADA’nın fiyatıyla birlikte artıyor gibiydi. Dolayısıyla, en son düşüşün geliştirici aktivitesinde de küçük bir düşüşe yol açması şaşırtıcı değil.

Burada, tutarlı geliştirici varlığının bir ağın potansiyelinin iyi bir işareti olduğunu belirtmekte fayda var.

Kaynak: Santiment

Herkesin boğa olmadığını hatırlamak da önemlidir. Özellikle Thomson Reuters’de teknoloji uzmanı olan Joseph Raczynski, Cardano’nun sözünü yerine getirmediğini düşünüyor. Dahası, varlığın gelecekte “ortadan kaybolacağına” inanıyor.

Bir tavşan v. tosbağa?

Kripto araştırmacısı Max Maher, Aralık kazasından kısa bir süre sonra Cardano’ya biraz farklı bir bakış attı. Maher, Cardano’nun “kendi aldatmacasından zarar gördüğünü” iddia etti. Ne yazık ki, o sonucuna vardı,

“Bir ay, hatta iki ay içinde buna güvenmezdim, ancak üç ila altı ay sonra, Cardano’da çalışan birçok sağlam kullanılabilir dApp göreceğimizi düşünüyorum.”

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu