Kripto Para

8 milyon dolarlık bir istismardan üçüncü en büyük DeFi projesi olmaya – İşte…

Thorchain, Uniswap gibi diğer otomatikleştirilmiş piyasa yapıcılar (AMM’ler) gibi çalışır. Ama önemli bir farkla. Tamamen farklı blok zincirlerinden gerçek kripto para birimlerinin ticaretini mümkün kılar – “sarılmış” veya sentetik sürümler değil. Bununla birlikte, yerel tokeni RUNE, blok zinciri Temmuz 2021’de iki hafta içinde ikinci kez bir istismara maruz kaldıktan sonra piyasalarda düştü.

uzun bir yoldan geldim

Messari’ye göre, THORChain artık üçüncü büyük proje DeFi’de, Uniswap ve Maker’dan sonra. Hatta Aave ve PancakeSwap gibi tanınmış projelerin önüne geçti. THORChain çekirdek geliştiricisi Çad Barraford Bu gelişmeyi tweetledi.

Bunu takiben, RUNE fiyatı bir günde %34 arttı. Değeri son 24 saatte %21 artarak 5,27 dolardan dinlenmeye çekildi. Her ne kadar, basın zamanında, fiyat 24 saat içinde %3’lük bir artışla 5 doların altına yerleşmişti.

Tetikleyicimi bulmak

Zincirler arası protokol THORChain canlı gitti 10 Mart’ta platformunda işlem gören sentetik varlıklarla. Bu, yerel jetonu RUNE’nin fiyatının yukarıda tartışıldığı gibi sıçramasına neden oldu.

Özellikle, kripto sentetikler veya sentezler, Bitcoin veya Ether gibi temel teminatlı varlığın değerine sabitlenmiş diğer dijital varlıkların türev belirteçleridir.

RUNE’nin aracı olarak kullanılması, akıllı sözleşmeye dayalı “köprüler” kullanılmadan bir ağdaki varlıkların ticaretinin merkezi olmayan bir şekilde başka bir ağda alınıp satılmasına izin verdi.

İlginç bir şekilde, sentetik BTC (sBTC) ve sentetik ETH (sETH) gibi sentetikler ağda işlem görmektedir. Ekip, bir blog gönderisinde bu geliştirmenin birkaç avantajını vurguladı. “Synth’ler, yerel L1 takaslarına kıyasla neredeyse anında ve maliyetin çok altında işlem yapılabildiğinden, tüccarlar ve arbitrajcılar için büyük fayda sağlıyor” dedi.

Gelecekte, THORChad’ların kasalar sayesinde Synth’lerden verim elde etmesine izin verecekti. Ayrıca, diğer heyecan verici THORFi yardımcı programlarını da sağlayacaktır. Çekirdek geliştirici Çad Barraford tekrarlandı Twitter aracılığıyla yeni piyasaya sürülen synth’lerin önemi.

Lansmandan kısa bir süre sonra, hacim ölçümleri önemli bir başlangıç ​​yaptı. Bilişim Teknoloji saatli Synth’lerin piyasaya sürüldüğü gün 24 saatlik hacimde 40 milyon dolar. Bu gerçekten iyi bir başlangıç.

Kaynak: Messari

Ekip, bu haftanın başlarında vurgulanmış “Merkezi olmayan likiditeyi 10X” yapma sözü verdiği için yol haritası ilerliyor. Bununla birlikte, rapor edilen piyasa değeri yaklaşık 6 milyar dolar olan lider Defi projesi olan Uniswap’ı geçmeyi planlıyorsa, önünde hala uzun bir yol var.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu