Kripto Para

AAVE yatırımcılarının bu özel eğilime dönüşünü genişletmek

Kayıp serisini sürdüren AAVE, Mart ayının ilk haftasında %18 daha düştü. Ayrıca 122 dolarlık kritik desteği de kaybetti. Sonuç olarak, AAVE, yayınlandığı sırada 13 ayın en düşük seviyesindeydi. Yazı yazılırken 119 dolardan işlem görüyordu.

AAVE yatırımcıları kandırıyor

5 Mart’ta AAVE kendini kırmızı bir mumdan kurtarmayı başardı ve yeşile kapandı. Buna rağmen, birçok yatırımcı AAVE’yi mevcut piyasa dibi olarak değerlendirerek bu seviyeden satın aldı.

Zincir üstü veriler, 5 Mart’tan bu yana bu tezi destekliyor, protokol dokuz ay içinde en fazla yeni kullanıcıyı gördü. Benzer şekilde mevduatlarda da ani bir artış kaydedildi.

Aslında, sadece iki gün içinde AAVE’deki mevduatlar grafiklerde %375 arttı.

AAVE Fiyat Hareketi | Kaynak: TradingView – AMBCrypto

Aksine ani bir fiyat artışı bekleyen yatırımcıların cesareti kırıldı. Yazma sırasında, AAVE %4.33 daha düştü. Ayrıca, yakın zamanda AAVE için işlerin daha iyi olup olmayacağını belirlemek zor.

Her şeyden önce, göstergenin beyaz noktaları konumlarını değiştirip mum çubuklarının üzerine çıktıkça Parabolik SAR başka bir düşüş trendinin başlangıcına işaret etti.

SAR’a ek olarak bir başka endişe de, basın zamanında 24,82 olan Ortalama Yön Endeksi (ADX) idi. 25.0’ı geçer ve yükselmeye devam ederse, düşüş trendi güç kazanacaktır. Ve kesinlikle AAVE’nin olumlu iyileşmesine karşı olacaktır.

AAVE mevduat | Kaynak: Dune – AMBCrypto

Aslında, Göreceli Güç Endeksi, 40 işaretinin altında takılı kaldığı için düşüş bölgesinden toparlanamadı. Yatırımcılar, tokenin performansından hayal kırıklığına uğramış gibi görünüyor. Bu nedenle, AAVE’nin talebi davet etmesi ve bir gezintiye çıkması gerekir.

İlginç bir şekilde, DeFi coin 28 Şubat’ta %11 oranında ralli yaptıktan sonra işlemler yükselerek 158 milyon dolara ulaştı. Bu karşılaştırmalı olarak çok büyük bir şey olmasa da, neredeyse iki aydır görülmemiş bir başarıydı.

AAVE işlem hacimleri | Kaynak: Intotheblock – AMBCrypto

Bunun yeni yatırımcıları “düşüşü satın almaya” çekip cezbetmeyeceği bir sır olarak kalmaya devam ediyor çünkü riske göre düzeltilmiş negatif 2.40 getirileri açık bir “işaret yok” şeklinde yanıp sönüyor.

Öyle olsa bile, yatırımcıların yakın vadedeki davranışları tahmin edilemez. Uzatma olarak, fiyat hareketi de olamaz.

AAVE Sharpe oranı | Kaynak: Messari – AMBCrypto

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu