Kripto Para

MakerDAO’nun performansının kodunu çözme ve yatırımcıların yapabilecekleri

Birçok yatırımcı madeni para veya jeton gibi kripto varlıklara bakmakla meşgulken, DAO’lara da göz kulak olmamız gerekiyor. Özellikle, MKR jetonlarının ve DAI’nin arkasındaki proje olan MakerDAO, son zamanlarda bazı ilgi çekici faaliyetler görüyor.

MAKER’ı şeylerle yapmaya çalışın

Basın zamanında, MKR son 24 saatte %1.27 düşerek 1.797.27 dolardan işlem görüyordu.

Ancak, metrikler ilginç bir şey ortaya koyuyor. Fiyatın hala düşmesine rağmen, ağırlıklı duyarlılık negatif bölgeden fırladı ve 7.372’lik coşkulu bir zirveye fırladı. Bu olumlu bir işaret gibi görünse de, keskin düşüş trendlerinin bazen bu kadar büyük zirveleri takip edebileceğini akılda tutmak önemlidir.

Kaynak: Santiment

Ağın kendisine gelince, aktif adreslere ve geliştirme faaliyetlerine birlikte baktığımızda ilginç bir eğilim fark ediyoruz. Eylül 2021 ile Mart 2022 arasındaki geliştirme faaliyetindeki keskin düşüşler, büyük ölçüde aktif adres sayısındaki ani artışla aynı zamana denk geldi.

Şimdi, geliştirme faaliyeti yeniden yükseliş trendindeyken, aktif adresler sadece yükselmekle kalmıyor, aynı zamanda istikrar kazanıyor.

Kaynak: Santiment

borç arama süresi

MKR’nin basın zamanı fiyatı, Mayıs 2021 kazası sırasındaki 6.000 dolarlık en yüksek seviyesinden çok uzak. Aslında, MKR’nin fiyatı 2021’in sonundan bu yana bir serbest düşüşte. Santiment içgörülerine göre,

“Ekim 2021’de piyasa katılımcıları, fiyatın muhtemelen dibe vurduğunu ve borç almaya başladığını gördüler ve artan fiyatlar ile daha da emin bir şekilde büyüdüler, daha fazla borç yarattılar ve fiyatları daha da yukarı ittiler. Borç yaratımı düz olana kadar. Fiyatı yükseltmek için yeni para gelmiyor… ve biz düştük. ”

Ether de düşüş trendindeyken, bu MKR yatırımcılarını ve altcoinlere yatırım yapan diğer birçok kişiyi etkileme etkisine sahipti. Santiment Insights açıkladı,

“Aslında, en yüksek borç kümesi artışı 9 Kasım 2021’de zirvede görüldü ve o zamandan beri daha yüksek bir borç kümesi görülmedi. Büyükler ve perakendeciler artık borç almıyorlar.”

Basın zamanında en iyi kriptolar yine kırmızıdayken, daha fazla borç kümesinin oluşup oluşmayacağı henüz belli değil.

Ukrayna’ya bir çek

AML analiz platformu Coinfirm, Ukrayna’nın Rusya’ya karşı direnişini desteklemek için bağışlanan ERC-20 tokenlerine baktı. 4 Mart itibariyle ülke hükümetine gönderilen 9 milyon dolarlık kriptodan USDT en iyi seçimdi.

Ancak ikinci en popüler token DAI idi.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu