Kripto Para

ABD SEC, Ripple’ın mahkemedeki saldırılarıyla arka ayak üzerinde mi oynuyor?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ısıyla farklı yönlerden karşı karşıya kaldı. ABD düzenleyici gözlemcileri, fintech firması Ripple Labs ile devam eden bir savaşta boynuzları kilitlemişti. Burada Davalı, iddiaya göre ikincisini arka koltuğa oturtmak için SEC’e karşı saldırgan saldırılar başlatmıştı.

Empower Oversight Whistleblowers & Research tarafından geçen yıl açılan bir dava, SEC’in Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasasına uymasını istedi. Kripto para birimiyle ilgili uygulama kararlarında potansiyel çıkar çatışmalarıyla ilgiliydi.

Şimdi, iki ajans son güncellemeyle manşetlere taşındı.

başka bir tepki

25 Şubat’ta SEC, kripto çatışmaları anlaşmazlığında Oversight’ı Güçlendirmek için e-postalar yayınladı – ilk belgeler FOIA kapsamındaki bu dava sonucunda SEC’den. Söz konusu belgelerde iki eski kıdemli SEC yetkilisi, Simpson Thacher & Bartlett arasında e-postalar vardı.

SEC’in Kurumsal Finansman Bölümü eski Direktörü William Hinman’ın dahil olduğu 1.053 sayfa e-posta ve SEC’in Uygulama Bölümü eski Müdür Vekili Marc Berger’in dahil olduğu 46 sayfalık e-posta içeriyordu.

Ancak, biçimlendirme sorunları nedeniyle, bu sayfaların çoğu neredeyse tamamen boştu ve yinelenen bilgiler içeriyordu. Bununla birlikte, otorite SEC’in bu hareketini takdir etti.

Jason FosterEmpower Oversight Kurucusu ve Başkanı şunları söyledi:

“SEC tarafından yapılan bu ilk belge üretimi, doğru yönde atılmış bir adımdır, ancak şeffaflık konusundaki yasal yükümlülüğünü yerine getirmek için ek araştırmalar yapma taahhüdünü tutması gerekir. Empower Oversight, halkın bilgi edinme hakkı aracılığıyla hesap verebilirliği uygulama taahhüdünden geri adım atmayacaktır”

Buna ek olarak, SEC’in talebi üzerine, söz konusu ajans, FOIA’da adı geçen kuruluşlarla ilişkili kişilerin ayrıntılı bir listesini sağladı. SEC Ripple davasında ünlü bir avukat olan John Deaton bunlardan biriydi.

SEC, şikayete resmi olarak 18 Şubat 2022’de yanıt verdi. FOIA kapsamındaki yasal yükümlülüklerini yerine getirmediğini reddederek. Empower Oversight, başlangıçta FOIA talebini 12 Ağustos 2021’de SEC’e sundu.

Farklı okuyucuların farklı anlatıları vardı, ancak çoğunlukla SEC’e karşı. Örneğin, Crypto Mark adlı bir kullanıcı, yukarıda tartışılan sorun için SEC’i eleştirdi. o iddia etti:

“Maalesef SEC size asla doğru tam e-postaları göndermeyecek, doğru aramalardan kaçınmak için her şeyi yapacaklar, belki de e-posta adreslerini aramaya tam adlarının yanı sıra eklemeniz gerekebilir.”

Bir diğeri tweet attı:

Genel olarak, her iki aktif davada da ABD düzenleyici gözlemcileri için kötü bir başlangıç ​​oldu. SEC zamanında etkili bir yaklaşım bulabilir mi?

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu