Kripto Para

AXS: Daha geniş bir pazar toparlanmasının ortasında, satın almayı düşünebileceğiniz yer burasıdır.

Sorumluluk Reddi: Bu analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Geçtiğimiz birkaç gün içinde Bitcoin, 39.000 dolarlık direnç seviyesini test etmek için 34.800 dolardan sıçradı ve aslında 25 Şubat’ta bunu aştı. Bu, tüccarlar bazı kazançlar sağlayan altcoinleri yakalamaya çalıştıkça, piyasada kısa vadeli satın alma fırsatları yarattı. Bunlardan biri, güneye doğru bir sapmadan sonra bir talep alanını geçen Axie Infinity’nin tokeni AXS idi.

AXS- 1H

Kaynak: TradingView’de AXS / USDT

Bu haftanın başlarındaki bir makalede, 38 doların yeniden ziyaret edilebileceği belirtilmişti- ancak AXS boğaları düşüşü 42 dolarda durdurdu. 44-48 dolarlık talep alanı o zamandan beri desteğe döndü ve fiyat da 46 doları aştı. Bu ilerleme, Bitcoin’in 34.800 dolardan yükselmesiyle birlikte adım adım ilerliyor ve tam olarak BTC’nin neden kral olarak selamlandığını gösteriyor.

Son 36 saat içinde fiyat yükselen bir kama deseni (sarı) oluşturdu. Bu genellikle fiyat düşüşünü görür, ancak bu bağlamda düşüş bir geri çekilmeden daha fazlası olmayabilir.

İşte neden

44,5 doların altındaki düşüş keskin bir düşüş görmedi – bunun yerine, daha kısa zaman dilimlerinde fiyatın 44.5 dolar ve 46 doların üzerine çıkmadan önce açılacak koaksiyel kısa pozisyonlara düştüğü görülüyordu. Bu, kısa pozisyonları kapanmaya zorladı ve bu da AXS’in 50 dolara yükselmesine neden oldu.

Bu nedenle akıllı oyuncular, 45 doların altındaki likiditeyi avladıktan sonra, büyük olasılıkla bir sonraki önemli likidite gruplarına doğru iteceklerdir. Bunlar 55,5 dolar ve 63,25 dolar seviyeleri.

Akılcı

AXS: Küçük geri çekilme, yakın vadede satın alma fırsatı sunabilir

Kaynak: TradingView’de AXS / USDT

RSI ve Müthiş Osilatör, momentumun birkaç gün önce derin bir düşüş yaşadığını, ancak o zamandan beri yükseliş bölgesine geri döndüğünü gösterdi.

OBV, 45 dolardan başlayan yükselişin gerçek talebin arkasında olduğunu gösterdi ve OBV kuzeye doğru keskin bir hareket gördü. OBV’de bir seviye işaretlendi ve satın alma hacmi önümüzdeki birkaç saat içinde yükselebilirse, AXS’in önümüzdeki birkaç gün içinde 55,5 $ ve 63 $’a doğru ittiğini görebilir.

Çözüm

Çok şey, Bitcoin’in fiyat hareketinin önümüzdeki birkaç gün içinde nasıl ortaya çıkacağına bağlı. Küresel piyasalar önceki gün bir miktar toparlandı – ancak hafta sonu için kapalılar ve Pazartesi anlatıyı önemli ölçüde değiştirebilir. Bu nedenle, AXS 46-49 dolar arasında bir alım fırsatı sunsa da, bu önyargının temkinli olarak yumuşatılması gerekiyor.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu