Akademi

ABD’de Enflasyon Artarken Bitcoin 45.000 Doları Vurdu

Tüketici Fiyat Endeksi Ocak’ta %7,5’e yükseldi ve 1982’den bu yana en yüksek hızda hızlandı.

Bitcoin Perşembe günü art arda sekizinci gün kazancını kaydetti – ABD’de korkunç enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla desteklendi

Tüketici Fiyat Endeksi yükseldi %7.5 Ocak ayında, 1982’den bu yana en yüksek hızda hızlanıyor. Tahminler, artışın tipik Amerikan hane halkına mal olduğunu gösteriyor 250 $ bir ay.

Enflasyonun doların harcama gücünü nasıl aşındırdığı göz önüne alındığında, Bitcoin arzu edilen bir varlık olarak görülüyor. Dünyanın en büyük kripto para birimi maksimum arza sahiptir. 21 milyon.

Ancak kaçak enflasyon aynı zamanda Federal Rezerv’in gelecek ay faiz oranlarını artırma planlarına aciliyet katıyor – bu, hisse senetlerine ve kripto para birimlerine birlikte zarar verebilecek bir hareket.

BTC kırılmayı başardı 45,000$ Perşembe günü bir aydan fazla bir süredir ilk kez – yedi günlük bir artışı sınırladı %23 Kripto piyasaları kavurucu bir Ocak ayından sonra toparlanmaya devam ederken.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin

Diğer gelişmelerde, Blockforce Capital tarafından yapılan araştırmalar, mevcut birçok BTC yatırımcısının şu anda daha fazla alım yapmak konusunda isteksiz olabileceğini gösteriyor.

Son beş ayda, ortalama bir yatırımcı, Bitcoin’de işlem görürken alım yaptı. 47.000 $ – ve tüm bunlar, birçoğunun hala su altında olduğu anlamına geliyor.

Blockforce analistleri, tüketicilerin yalnızca başabaş çıktıktan sonra konumlarını geliştirmeye başlamaya cezbedilebileceğine inanıyor – düşük seviyelere dramatik bir düşüşten sonra tam bir toparlanmaya işaret ediyor. 33.000 $ geçen ay.

Ayrıca bir risk var 47.000 $ “Bu son alıcılar yatırımlarını telafi etmek ve satmak isteyebilecekleri için direnç sağlayabilir.”

Analist Brett Munster, dijital varlık için iyimser bir ton belirledi ve şunları yazdı:

“33 bin doların dip olduğunu kesin olarak ilan etmek için henüz çok erken olsa da, yukarı yönde aşağı yönde olduğundan çok daha fazla asimetri olduğuna inanmak için nedenler var. Bu, Bitcoin’in tekrar düşemeyeceği anlamına gelmiyor. ancak veriler, yukarı yönlü potansiyelin şu anda aşağı yönlerden daha ağır bastığını gösteriyor.”

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu