Kripto Para

ADA’nın yakında bir geri dönüş şansı var mı? Cardano balinalarının bize ne söylediğini bilin

Basın zamanında, Cardano’nun ADA’sı 0,7752 dolardan işlem görüyordu. Son yedi gün içinde değerinin %27,41’ini kaybederek, ilk on kripto para birimi arasında haftalık en büyük fiyat düşüşünü temsil etti.

Bununla birlikte, fiyat, genellikle altında gizli sinyaller ve ipuçları bulunduğundan, buzdağının yalnızca görünen kısmıdır. Bu amaçla, ADA’nın geri dönüş şansı hakkında verilerin söylediği şey burada.

“Balina” olduğunda somurtmayı bırakır mısın?

Santiment’e göre, bazı balina gözlemleri, ADA’nın hareketlerini daha iyi tahmin etmek için ipucu tutabilir. Yeni başlayanlar için, 10.000 ila 100.000 ADA’ya sahip Cardano yatırımcıları yükseliyor. Bu, köpekbalıklarının fiyat artışlarını tahmin etme becerisine sahip olduğu için iyi bir işarettir. Bununla birlikte, blockchain veri platformu, 100.000 ila 1.000.000 ADA tutan yatırımcıların damping yaptığını gözlemledi.

Santiment sonuçlandı

“Bu iki zıt yön görünüşte birbirini yok ediyor ve çoğunlukla tarafsız bir gösterge oluşturuyor.”

Bu özellikle çarpıcı bir açıklama gibi görünmeyebilir, ancak yatırımcıların kendi duyguları biraz daha fikir veriyor. Santiment, ağırlıklı duyarlılığın, sürekli olarak olumsuz olmasına rağmen, Ocak ayı sonlarında olduğu kadar düşük olmadığını gösterdi. Bu, ADA’nın fiyatının geçen hafta %25’ten fazla düşmesine rağmen gerçekleşti.

Kaynak: Santiment

Ancak Cardano’nun aktif adreslerine bakıldığında, düşüşte oldukları görülüyor. Bu, Aralık 2021 kazasının ardından bile görülen yüksek sayıda aktif adres dikkate alındığında geçerlidir. Ancak en son aktif adres sayısı, Ocak 2022’nin başlarındaki sayılarda bir gelişmedir.

Kaynak: Santiment

Buna ek olarak, hardcore boğaların umutlu hissetmeleri için hala sebep var. IntoTheBlock, ADA’nın fiyat performansının idealin altında olmasına rağmen, HODLER’lerin güçlü olduğunu ve HODLER bakiyelerinin birkaç yılın en yüksek seviyesinde olduğunu ortaya koydu. Bu, birçok yatırımcının varlık için hırslı, uzun vadeli umutları olduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, ADA henüz ormandan çıkmadı. Ukrayna’nın bir Rus işgali bildirdiği ve medya evlerinin patlamaların ve hava saldırısı sirenlerinin görüntülerini paylaştığı bu günlerde, FUD borsayı sert vurdu.

Üstelik tasfiyeler yapılıyor. Coinglass’a göre, son 24 saat içinde yaklaşık 459.46 milyon dolarlık kripto tasfiye edildi. Bu arada veriler, ADA’daki 8.42 milyon doların aynı zaman diliminde tasfiye edildiğini ortaya koydu.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu