Kripto Para

SAND sahipleri, ancak…

SAND 25 Kasım’da ATH’ye ulaştığı için Kasım rallisi şaşırtıcı kazanımlar elde etti. Ancak o zamandan beri, azalan bir kanalda (sarı) değer kaybettiği için geri çekilme aşamasındadır.

Ardından, Kontrol Noktasının (kırmızı) altında güçlü bir kapanış, boğalar 2,7-3,2 dolar aralığına doğru bir ralli girişiminde bulunmadan önce SAND’ı 2,2 dolarlık destek testi için konumlandıracaktır. Basın zamanında, SAND son 24 saatte %16,5 düşüşle 2,7036 dolardan işlem gördü.

KUM Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, SAND / USDT

ATH’sinden bu yana, alt %69’un üzerinde düştü ve 24 Şubat’ta Kasım ayının en düşük seviyelerine doğru çekildi. Bu aşamada SAND, sekiz aylık trend çizgisini (beyaz, kesikli) dirence çevirirken Temmuz 2021’den bu yana ilk kez 200 EMA’sının (yeşil) altına düştü. Tarihsel olarak, yukarıdaki trend çizgisinden güçlü bir canlanma gösterdi, ancak son satışlar güçlü bir düşüş kenarı oluşturdu.

Düşüş, madalyonun mevcut düşüş trendinin gücünü yeniden teyit eden çok önemli 2,8 dolarlık işareti kaybetmesine neden oldu. Sonuç olarak, şimdi dört aylık Kontrol Noktası (POC, kırmızı) 2,7 dolar seviyesinde gezindi. Genel hissiyat ve teknik göstergeler göz önüne alındığında, daha fazla satış, 2.2 $ bölgesine yakın bir test tabanı bulabilir.

Bu bölge aynı zamanda uzun vadeli aşağı kanalının alt trend çizgisine denk geldi. Bu seviyeden olası bir geri dönüş, 3,2 dolarlık direnci test etmeden önce SAND’ı Kontrol Noktasında alıcılar ve satıcılar arasındaki sürtüşme için destekleyecektir.

Akılcı

Kaynak: TradingView, SAND / USDT

RSI aşırı satımın eşiğindeydi ve inkar edilemez bir şekilde satıcıları tercih etti. 27-30 aralığı desteği, önümüzdeki günlerde 3.2 dolar seviyesine doğru canlanma umutlarını canlı tutabilir. Geçen aydan bu yana, RSI hafif bir yükseliş eğilimindeyken, fiyat dipleri işaret ediyor. Bu nedenle, herhangi bir canlanma / yeşil mum çubuğu, buradan itibaren bir yükseliş ayrışmasını teyit edecektir.

RSI gibi, OBV de fiyat geri çekilirken hafif yükseliş trendini doğruladı. Ancak -DI hala kuzeye baktı ve bir geri dönüş öncesi kısa vadeli düşüş hareketlerini haklı çıkardı.

Çözüm

RSI ve OBV üzerindeki okumalar, potansiyel olarak satış durumunu durdurmaya işaret etse de, alıcıların yine de devreye girip bu farklılıkları doğrulaması gerekiyordu. Mevcut satış çılgınlığını göz önünde bulundurarak, geri dönüş öncesi 2,2 dolara doğru bir gol sürpriz olmamalı.

Ayrıca, alt, kral para ile %80 30 günlük bir korelasyonu paylaşıyor. Bu nedenle, Bitcoin’in hareketine göz kulak olmak, bu teknik faktörleri tamamlamak için hayati önem taşır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu