Akademi

Aleph Zero (Azero) Coin Nedir?

Aleph Zero, anında kesinliğe sahip, gizliliği artıran, Hisse Kanıtı halka açık bir blok zinciridir. Aleph Zero nedir? Azero coin projesi hakkında detaylar

Aleph Zero (AZERO) Nedir?

Aleph Zero, anında kesinliğe sahip, gizliliği artıran, Hisse Kanıtı halka açık bir blok zinciridir. Kurumsal kullanıma hazır, yüksek performanslı ağ, eşler tarafından gözden geçirilmiş ve bir ACM konferansında sunulan, Yönlendirilmiş Döngüsel Olmayan Grafik (DAG) tabanlı yeni bir fikir birliği protokolü üzerine kurulmuştur. Aleph Zero, DAG’yi aracı veri yapısı olarak kullanır, ancak yine de bir blok zinciri olarak kategorize edilebilir.

Azero bugüne kadar sürekli geliştirme, Substrate yığınıyla bütünleşme ve ekibi genişletme için 15 milyon dolar topladı. Proje başlangıçta kurucu ekip tarafından 2018’in başlarında, ayrıca arkadaşlar ve aile tarafından tohum öncesi bir tur aracılığıyla başlatıldı. Başlangıç ​​turu Aralık 2020’ye kadar büyük ölçüde tamamlandı. Kamu ön satışı, topluluk turları ve genel satış 2021’de tamamlandı.

Aleph Zero ana ağının ilk versiyonu 10 Kasım 2021’de yayına girdi.

Aleph Zero, 2022’de güvenli çok taraflı hesaplama araştırmasına (sMPC) ve sıfır bilgi kanıtlarına (ZKP) dayalı gizliliği artıran özellikleri etkinleştirmeyi planlıyor.

Aleph Zero, Substrate Builders Programının bir parçasıdır, ancak Aleph Zero bir Polkadot parachain değil, bağımsız bir ekosistemdir.

AZERO, Aleph Zero platformuna güç sağlayan yerel paradır.

Aleph Zero ekibi

Aleph Zero üzerinde çalışan ekip büyümeye devam ediyor ve şu anda ağ geliştirme ve benimsemeye katkıda bulunan 30’dan fazla kişiden oluşuyor.

Aleph Zero ekibinin önceki başarılarının listesi, ACM ICPC Dünya Finallerini, Uluslararası Matematik Yarışmasında birincilik ödülünü veya Simons-Berkeley Araştırma Bursunu içerir.

İş cephesinde, çalışanlarımız ve müteahhitlerimiz önde gelen girişimlerde, büyütmelerde ve şirketlerde deneyim kazandı.

Aleph Zero dört kişi tarafından kurulmuştur: Adam Gągol, Matthew Niemerg, Michał Świętek ve Antoni Żółciak.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu