Kripto Para

ALGO’nun grafiğindeki en son düzeltme, gelecekteki fiyat trendi hakkında ne gösteriyor?

Ayılar avantajlarından vazgeçmekten çekindikleri için Algorand (ALGO) son birkaç aydır geri plandaydı. Şimdi, uzun vadeli %23,6 Fibonacci direncini devirmek için mücadele etti.

Alıcılar baskılarını sürdürmeye çalışırken 0,73 dolarlık desteği savunma şansları parlaktı. Bu baskı devam ederse, Bollinger bantlarının (BB) ortalamasının (20 SMA) yeniden test edilmesi muhtemel görünüyordu. Bunu takiben, genel piyasa yapısı, modelli bir çıkış olasılığını öngörmek için hayati bir rol oynayacaktır. Basın zamanında, ALGO son 24 saatte %3,82 düşüşle 0,7349 dolardan işlem gördü.

ALGO 4 saatlik Grafik

Kaynak: TradingView, ALGO / USD

Boğalar 1.8 dolar direncinde yerlerini korumak için mücadele ettikten sonra, ALGO dik bir düşüş yaşadı ve 0,7-0,73 dolar destek aralığına yöneldi. Bu seri, bir yılı aşkın süredir güçlü bir zemin sunuyor. Alt, değerinin yaklaşık %61.5’ini (5 Ocak’tan itibaren) kaybetti ve 24 Şubat’ta yedi ayın en düşük seviyesine geri döndü.

O zamandan beri, %23,6’lık sağlam Fibonacci seviyesi, ALGO alıcılarının tüm kurtarma girişimlerinden kaçındı. Sonuç olarak, en son düzeltme, aşağı kanal (sarı) arasında keskin bir geri çekilme gördü. Bu aşamada, BB’nin ortalaması bu kanalın üst trend çizgisiyle çakıştı ve güçlü bir direnç gösterdi. Tarihsel olarak, boğalar mevcut destek aralığını savunmaya büyük ilgi gösterdiler. Ayrıca fiyat, BB’sinin alt bandının yakınında ‘daha ucuz’ bir aşamaya girdi.

Bundan sonra, alt için potansiyel olarak bir konsolidasyon aşamasına girmeden önce 0,76-0,77 dolar işaretinin yeniden test edilmesi olası görünüyordu. Ayrıca, 0,7 dolar seviyesinden çoğu dönüş, BB’nin üst bandına doğru bir toparlanma buldu.

Akılcı

Kaynak: TradingView, ALGO / USD

Satıcılar, son üç günde 34 desteği üç kez test etti. Alıcılar RSI’da daha yatay destek seviyesini korurken, fiyat hareketi daha düşük diplere işaret etti. Böylece, bir yükseliş sapması ortaya çıkıyor. Benzer şekilde, fiyat düşmeye devam ederken OBV, yakın vadedeki yükseliş eğilimlerine uygun olarak acil desteğini sürdürdü.

Çözüm

BB üzerindeki aşırı satım okumaları ile RSI ve OBV’sindeki farklılıklar, kısa vadede yükselişe geçme şansını parlak hale getirdi. Ancak alıcıların, model kıran sürdürülebilir bir ralli bulmak için hacimleri artırması gerekiyordu. ALGO, king jeton ile 30 günlük %74’lük bir korelasyon paylaştığı için, yatırımcılar / tüccarlar Bitcoin’in hareketlerini yakından takip etmelidir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu