Kripto Para

Kanada: Bitcoin, Özgürlük Konvoyu 2022 ve ya ‘zorlama geldiyse’

Özgürlük Konvoyu 2022, Kanada’nın kamyoncularının COVID-19 aşısı zorunluluklarını ve düzenlemelerini protesto etmek için yolları ablukaya almasını izlemek için ayarlanmış milyonlarca insan olarak gezegen genelinde şok dalgalarını tetikledi. Şimdi, yetkililer Özgürlük Konvoyu organizatörlerine kripto para fonunu kesmeye çalışırken, çoğu kişi kripto borsalarının ve platformlarının yakında listede olup olmayacağını merak ediyor.

Bitcoin’i girin

Kendi kendine saklanan bir Bitcoin cüzdanı olan Nunchuk, bundan sonra bugün haberlerde yer alıyor. rapor edildi Ontario Yüksek Adalet Divanı’ndan bir Mareva Tedbiri almıştır. Nunchuk’un bu emri, Özgürlük Konvoyu’na dahil olduğu iddia edilen kullanıcıların mal varlıklarını dondurması ve bununla ilgili bilgi vermesi içindi.

Nunchuk reddetti bunu yapmak için, bu tür verileri paylaşma yetkisinin olmadığını ve yalnızca kullanıcıların e-posta adreslerini topladığını iddia etti. resmi yanıt sonuçlandı,

“Lütfen kişisel velayet ve özel anahtarların nasıl çalıştığına bakın. Kanada doları değersizleştiğinde biz de size hizmet etmek için burada olacağız.”

Dokuz kripto platformunu ve 100’den fazla kripto adresini hedefleyen tedbir kararı 17 Şubat’ta geldi. Bu, Kanada’nın Başbakan Yardımcısı Chrystia Freeland’in o sıralardaydı. onaylanmış polisin finansal kurumlarla kripto cüzdanları hakkında bilgi paylaştığını söyledi.

Ayrıca, Freeland söz “hesaplar donduruldu ve daha fazla hesap dondurulacak.”

“Konvoy” benden bir mesaj

Bu yılın başlarında bir kamyon şoförünün aşı zorunluluklarına karşı protestosu olarak başlayan şey, şimdi Kanada’da ulusal bir acil durum olarak ele alınıyor. Hem protestocular hem de polis şimdi şiddet uygulamakla suçlanıyor. Özellikle, Ottawa’nın Acil Durumlar Yasası, kripto bağışçıları ve protestocular arasındaki fon akışını kesmek için kullanılıyor.

tarafından yayınlanan bir rapor Küresel Haberler Bitcoin’de 800.000 doların üzerinde para toplandığını iddia eden bir Özgürlük Konvoyu organizatörü alıntı yaptı. Ancak, birçoğu yeni bir kripto bağışları çağını selamlasa da, Binance Smart Chain ve PancakeSwap’ı da hedefleyen Mareva kararları, yetkililerin kripto platformları için hayatı zorlaştırabileceğini gösteriyor.

Örneğin, Kraken’in kurucu ortağı ve CEO’su Jesse Powell onaylanmış İtiraz olursa, Kraken’in varlıkları dondurmak için yasal emirlere de uymak zorunda kalacağını söyledi.

Ateş parlak yanar

Şu anda kripto yatırımcıları arasında çok fazla belirsizlik var, ancak kesin olan bir şey var – Kanada’da daha fazla insan kriptoya bakıyor. Kanada Bitcoin Spot ETF – Amaç – önemli girişler gördü günde 1.000’den fazla BTC.

Ancak bu, 2.000 BTC’den fazla rekor bir çıkıştan kısa bir süre sonra geldi.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu