Kripto Para

Analist, Bitcoin’in çok yakında bu eski ‘zirveye’ tekrar ulaşabileceğini söylüyor

Stifel’den Barry Bannister kısa süre önce Bitcoin’in 2023 yılına kadar %76 düşerek 10.000 dolara düşebileceğini tahmin etti. Bitcoin’in parasal görünüm açısından karşı karşıya olduğu olumsuz rüzgarları kabul eden InTheMoneyStocks.com’un Başkanı ve CFO’su Gareth Soloway da üst düzey hedefini koyuyor. Bitcoin için 20 bin dolardan. Yakın tarihli bir podcast sırasında şunları ekledi:

“Bitcoin varlıklar üzerinde bir tür risktir, bu yüzden bir teknoloji hissesi gibi muamele görür, bu yüzden daha fazla olumsuzluk görmeniz muhtemeldir, Bitcoin için 20K’ya ulaştığında daha uzun vadeli bir giriş yapmaya başlayacağım ve sonra sadece tür aşağı satın almaya devam edin. “

Basın zamanında, Bitcoin 40.000 dolarlık önemli psikolojik seviyenin oldukça altındaydı. 26 Şubat’ta da Bitcoin, devam eden piyasa riskleri arasında seviyeyi kısa bir süreliğine kırdıktan sonra toparlanmasını sürdüremedi.

RSI ne diyor?

Bitcoin’in momentumunu anlamak için 14 günlük Göreceli Güç Endeksi’ne (RSI) bakıldığında pek çok şey anlaşılabilir. İlginç bir şekilde, RSI 21 Şubat’ta günlük grafikte en düşük noktasındaydı. O zamandan beri 45 seviyesini büyük ölçüde korudu.

Sonuç olarak, Bitcoin düşüş eğilimine girdi. Bu, esasen, Bitcoin’in aşırı satım bölgesinde kalma olasılığının yakın vadede daha yüksek göründüğü anlamına geliyor.

Bu arada, Ukrayna-Rusya çatışmasının ortasında piyasa korku içinde görünüyor. Aslında, bazı yatırımcılar panik satışına teslim oldular. Öyle olsa bile, uzun vadeli oyuncular kral paraya tam olarak inanırlar.

ATR göstergesi

Bununla birlikte, Ortalama Gerçek Aralık (ATR) göstergesi varlığın hareketinde yüksek oynaklık göstermeye devam ediyor. Bunun ışığında Soloway, “para arzı aniden artmaya başlamadıkça” Bitcoin’in daha önce öngörülen 100.000 dolar seviyesine ulaşmasının olası olmadığını da tahmin etti.

Örneğin Bitcoin, 18 Şubat’ta teknik çizelgelerinde bir baş ve omuz modeli oluşturdu. Bu bağlamda Soloway, BTC’nin direncini kırması halinde kısa vadede 50.000 ila 52.000 dolar arasında bir yukarı yönlü potansiyel beklenebileceğini kaydetti. Aksine, destek 27.000 $ ile 29.000 $ aralığına yakın duracak.

“2017’de 20.000 seviye civarında olan önceki tüm zamanların en yüksek seviyelerine inebileceğinizi düşünüyorum.”

Yazım sırasında BTC, son 24 saatte %2,27 değer kaybettikten sonra 37.878 dolardan el değiştiriyordu.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu