Kripto Para

Ana akım oyuncular oyuna girdikçe, Bitcoin’in yarılanma döngüsü değişiyor mu?

Bitcoin’in fiyat hareketi son zamanlarda çok dalgalı ve tüccarların artık denenmiş ve test edilmiş şablona güvenip güvenemeyeceklerini düşünmenin zamanı geldi. Spesifik olmak gerekirse – Bitcoin yarılanma döngüsü.

beni say

Bitcoin’in yarılanma döngüleri, yatırımcıların kral madeni paranın uzun vadeli hareketlerini tahmin etmelerinin anahtarıdır. Bununla birlikte, giderek daha fazla analist, döngünün geliştiğini veya tamamen değiştiğini hissetmeye başlıyor.

Crypto Quant analisti Big Papi, tüccarların teknik deneyim kazandığını hissettiklerini ve hem TRADFI aktörlerinin hem de balinaların yatırım kararları verirken duygularına daha az güvendiklerini yazdı. Analist kaydetti,

“Bence geleneksel yarılanma döngüleri zayıflıyor. 2021 yükselen desteği, döngünün artan güven, benimseme ve olgunluğunun bir yansımasıdır. ”

Eklemeye devam ettiler,

“Azaltılmış oynaklık bu döngünün bir temasıydı. Düşüşler ve yükselişler genel olarak daha zayıf.”

sen değilsin, benim

Bununla birlikte, dikkat edilmesi gereken en önemli şey, dünya çapında kripto kabulü arttıkça ve daha fazla kurumsal oyuncunun oyunda cildi olduğu için Bitcoin’in olgunluğudur. Bu, Bitcoin’in döngülerini değiştiren bir faktör olabilir.

Kaynak: CryptoQuant

Akılda tutulması gereken bir diğer unsur, Bitcoin’in S & P500, Nasdaq ve teknoloji hisseleri ile artan korelasyonudur. Bu, Bitcoin’in daha geleneksel varlıklarla birlikte hareket etmeye başlarsa, bir yatırımcının portföyünü çeşitlendirmek veya enflasyona karşı korunmak için yeterli olmayabileceğine dair endişelere yol açtı.

Bununla birlikte, Bitcoin stok-akış modeli yaratıcısı PlanB’ye göre Bitcoin ve altın hala okyanuslarca uzakta. Anonim analist, 24 Şubat’ta Bitcoin’in düşen fiyatına baktı ve bunu altının yükseliş hareketiyle karşılaştırdı. Bunu, yatırımcıların Bitcoin’i dijital bir üründen ziyade bir teknoloji stoğuna benzer olarak düşünebileceklerini teorileştirmek için kullandı.

Bu arada, Bitcoin zincirleme analisti Willy Woo da Bitcoin’in değişen döngüsü hakkında yorum yaptı. Aralık 2021 kazasından sonra Woo şöyle demişti:

… Üstel, parabolik türden kaçak tepeler ve bir patlama almıyoruz. Yuvarlanmış tepeler alıyoruz ve bu, kurumların buraya geldiğinin ve burada açığa çıktığının bir işareti. Bazıları aslında bundan verim almak gibi pozisyon almıyor. Bu farklı bir top oyunu. ”

Bununla birlikte Woo, 2022’de Bitcoin için hala tüm zamanların en yüksek seviyesini tahmin ediyor.

Bunu hissediyor musun?

Santiment verileri, Bitcoin yatırımcılarının şu anda nasıl hissettiğini ortaya koydu. Ağırlıklı duyarlılık, Bitcoin’in son günlerdeki rallisine rağmen son zamanlarda -1.331’e düştü, bu da trader’ların destek seviyesinin henüz yükseleceğine pek ikna olmadıklarını gösteriyor.

Kaynak: Sanbase

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu