Kripto Para

Anket, Amerikalı kadın yatırımcılarla ilgili ilginç bir yeni istatistik ortaya koyuyor

Kriptonun bir cinsiyet sorunu olduğu bir sır değil – ve büyük bir sorun. İster teknoloji ister girişimci rollerde olsun, kripto endüstrisinde kadınların temsili hala eksik. Üstelik yatırımcılar da aynı gemide. Bununla birlikte, yeni bir anket, kriptonun cinsiyet farkının yavaş yavaş kapanabileceğini gösteriyor. Ancak soru şu: ABD bunu incelemek için doğru yer mi?

Cam tavanı kırmak

Kripto platformu eToro, ABD merkezli 1000 yatırımcının finansal alışkanlıkları hakkında bir anket paylaştı ve bu anket, kriptonun kadın yatırımcılar için en popüler ikinci seçenek olduğunu gösterdi. Kadınların %53’ü en üstteki varlığı -ki yerli hisse senetlerini- tercih etse de, %41’i kriptoyu seçti. eToro bunu, kriptonun daha fazla kadın için bir yatırım önceliği haline geldiğini belirlemek için kullandı.

Özetle anket,

“Sosyal yatırım ağının en son verileri, kadın yatırımcıların kriptoya ısındığını da gösteriyor: %41’i şu anda yatırım yapıyor ve %41’i kripto varlıklarını artırmayı planlıyor.”

Ancak, eToro’nun anketinin yalnızca ABD merkezli kadınları dikkate aldığını belirtmek önemlidir. Bu önemlidir çünkü 2021 Chainalysis Küresel Kripto Benimseme Endeksi’ne göre ABD, kripto benimseme konusunda ilk beş ülkeden biri bile değil. En üst sıradaki ülke olan Vietnam’dan veya Hindistan, Pakistan, Ukrayna ve Kenya gibi diğerlerinden elde edilen sonuçlar, gelişmekte olan pazarlarda da kriptodaki cinsiyet uçurumuna ışık tutabilirdi.

Örneğin, Binance’in sahip olduğu Hint kripto borsası WaxirX, CEO Nischal Shetty’ye göre geçen yıl “kadın kayıtlarında %1009 artış” kaydetti. Dahası, WazirX’teki Hintli kadınlar Bitcoin’i seçerken erkekler Shiba Inu’yu tercih ettiğinden, erkekler ve kadınlar da farklı yatırım yapıyor.

Benim kripto-bae’m olur musun?

Burada, eToro’nun bu yılın başlarında viral olan başka bir anketin arkasındaki isim olduğunu belirtmek yerinde olur – tüm yanlış nedenlerle.

Anket, kriptoyu gündeme getirmenin Amerikalıların romantik girişimlerinde başarı bulmalarına yardımcı olabileceğini iddia etti. Spesifik olmak gerekirse, anket şunları kaydetti:

“Amerikalıların %33’ü, çevrimiçi flört profillerinde kripto varlıklardan bahseden biriyle çıkma olasılıklarının daha yüksek olacağını söyledi…”

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, okuyucular eToro’nun anketinin tabiri caizse kendi kendine hizmet eden bir sonuçla geldiğini hissettikleri için sağlıklı bir şüphecilik vardı.

Daha koyu bir notta. . .

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ile Avrupa ve Amerika piyasaları, kripto varlıklarını da etkileyen bir korku durumunda. Ancak fiyatlardaki düşüşe rağmen, “dipten satın al” çağrıları beklendiği kadar yüksek değildi.

Bununla birlikte Santiment, FUD’nin bir geri dönüş sinyali verebileceğini öne sürdü.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu