Kripto Para

Arama Protokolü: Web 3.0’a bir ağ geçidi

Bir şakayla başlayalım.

Girişim dünyasındaki mevcut moda kelime nedir?

Kripto? Hayır

NFT? belki değil

Bir dakika ayırmak

Cevap?

Web3… Web3, 2021’in moda sözcüklerinin yerini alarak dünyayı kasıp kavurdu. Sıkılmış Maymunlar yeni statü sembolü haline geldi. VC’ler, internetin bir sonraki yinelemesini oluşturmak için milyonlarca dolarlık fon topladı.

Yaratıcı ekonomide bir darbe varsa, şudur: Bir satır kod yazmadan Web3 uygulamaları oluşturmanın en kolay yolu nedir? WIX gibi kodsuz bir Dapp oluşturucumuz olabilir mi? Merkezi olmayan uygulamalar Web3’teki görevlerimizin çoğunu üstlendiğinden, cüzdanlar parça parça buharlaşıyor, merkezi olmayan uygulamalar oluşturuluyor, ancak yavaş, ancak uygulama oluşturma ve sevkıyatla ilgili yepyeni bir programlama yolu göz önüne alındığında hantal.

Blok zinciri üzerine kurulu ve herhangi bir kurumsal kontrolden bağımsız, merkezi olmayan bir çevrimiçi ekosistem olarak, WEb3 tarafından desteklenen yaratıcı ekonominin yeni bir paradigmasına geçiş, temel protokoller ve altyapı hakkında teknik bir anlayış gerektirir. Web3 ile izleyiciler, destekçiler ve hayranlar sonuç değil, başarı denkleminin bir parçasıdır. Bu şuna çevirir:

yaratıcıların izleyiciler yerine kendi topluluklarını oluşturdukları, kazan-kazan iş modeli. Web2 içerik oluşturucu araçları genellikle kod gerektirmeyen araçlar aracılığıyla içerik oluşturucu portföyünün erişimlerini ve çeşitlendirmelerini bulmaya ve genişletmeye odaklanır. Wix, Webflow ve şimdi de Burble’ı gördük.

Çoğu kez, Web3’ün veri sahipliğini nasıl yeniden tanımlayacağı, kullanıcı gizliliğini nasıl sıkılaştıracağı ve kurumsal şeffaflığı nasıl artıracağı söylendi. İçerik oluşturucular artık Web3’ün içerik oluşturma ve tüketme, sahiplik talep etme ve çalışmaları için ödeme alma şeklimizi nasıl değiştireceğini anlıyor. Ama bir kez olsun kendimize bu kadar çok yaratıcıyı, sanatçıyı ve bireyi internetin bir sonraki tekrarına nasıl dahil edeceğimizi sorduk mu?

Bazı Web2 platformlarının yaygın olarak benimsenmesinin sırrı kodsuzdur. İş modelleri, bir satır kod yazmadan hepsi bir arada bir platform geliştirme çözümü sağlamaya dayanır. Sonuç olarak, kodlama veya teknik bilgisi olmayan herkes çevrimiçi mağazasını kolayca kurabilir. Web3, etkin bir şekilde çalışması için geniş bir anlayış ve teknik uzmanlık gerektiren bir ekosistem olan blok zincirler üzerine kurulduğundan, etkili bir web3 ekonomisi için blok zincir teknolojisinde uzmanlaşmak gerekli hale gelir. İçerik oluşturucular ve tutkulu meraklılar arasında yaygın bir şekilde benimsenmezse, Web3’ün ölçeklenebilirliği ve etkinliği sınırlı olacaktır. Search Protocol, herkesin mühendislik veya yazılım geliştirme geçmişi olmaksızın kullanıcı merkezli, özel, açık ve özerk yepyeni bir internete sahip olmayı hak ettiğine inanır.

Arama Protokolü, Web3 uygulamaları için kod içermeyen platformu aracılığıyla internetin geleceğinin yaratılmasını desteklemeyi amaçlamaktadır. Web3 web sitesi, DAO’lar veya NFT pazarı olsun, platform, içerik oluşturucuların kodlama veya teknik bilgi olmadan web3 uygulamaları oluşturmasını sorunsuz bir şekilde sağlayan altyapı sağlar. Web3 ürün geliştirmeyle ilgili karmaşıklıkları ortadan kaldırarak Web3’ün benimsenmesini hızlandırmaya inanıyorlar.

Web3 ve Kodsuz

Blok zinciri ve yapay zeka gibi güçlü teknolojiler Web3 hareketinin temelini oluştururken, ona geleneksel bir kültür de eşlik ediyor. Gösterildiği gibi, bu kültür, herkesin hareketi denediği ve alkışladığı ilk internet günlerini simgeleyen kültüre benzer. Burası iki hareketin buluşma noktası.

Kodsuz ve Web3 hareketleri, erişimi genişletme ve dünyanın karmaşık görevleri tek bir tıklamayla sorunsuz bir şekilde yürütme yeteneğini genişletme konusunda ortak bir vizyona sahiptir. Her ikisi de insanları güçlendiren ve onları tüketicilerden yaratıcılara dönüştüren bir dünya tasavvur ediyor. Benzer hedefleri paylaşan insanlar bu hareketlerin sınırlarıdır. Bununla birlikte, örtüşen bu ilgi alanlarına rağmen, Web3 kodsuz değildir. Bu, 18 yıldan fazla kodlama deneyimine sahip profesyonel bir programcının bile Web3 uygulamalarında acemi gibi hissedebileceği anlamına gelir. Neyse ki, Arama Protokolü gibi platformların bu boşluğu doldurmaya yardımcı olabileceği yer burasıdır.

Web sitelerinin kodsuz üretimi

Arama Protokolü, içerik oluşturucuların kodlama hakkında karmaşık teknik bilgilere sahip olmadan benzersiz Web 3.0 uygulamalarını hızla oluşturmalarını sağlar. İster programlamada tamamen yeni olun, ister uzman bir programcı olun, Web3 uygulamalarınızı bir grafik kullanıcı arabirimi kullanarak geliştirebilirsiniz. Kod yazmaya gerek yok. Kodsuz teklif, ürün geliştirmeyi kolaylaştırmak ve başarılı bir lansman için tüm engelleri ortadan kaldırmaktır.

Özelleştirilmiş NFT Pazar Yeri Geliştirin

Arama Protokolü, içerik oluşturuculara birçok kullanım örneği sunar. Kişiselleştirilmiş bir NFT pazarı geliştirme yeteneği bunlardan biridir. Arama Protokolü ile kullanıcılar, NFT pazarlarını özelleştirebilir, NFT işlevleri sağlayabilir ve Web3’ün sunduğu finansal esneklikten yararlanabilir. Ekosistemleri, farklı içerik oluşturucuların ihtiyaçlarına uygun düzenlenebilir şablonlar sağlar.

Dağıtılmış depolamada uygulandı

Dağıtılmış bir depolama sistemi, verileri birden çok fiziksel sunucuya ve genellikle birden fazla veri merkezine bölebilen bir altyapıdır. Tipik olarak, küme düğümleri arasında veri senkronizasyonu ve koordinasyonu için bir mekanizma ile bir depolama birimleri kümesi şeklini alır. Arama Protokolünün depolama sistemi, iletişim için temel altyapı da dahil olmak üzere kullanıcı ve durum verileri, dApp kodu ve blok zinciri için merkezi olmayan depolama sağlamak üzere tasarlanmıştır.

KYC kimlik doğrulaması

Blockchain tabanlı KYC platformu konsepti, IBM gibi BT devleri tarafından halihazırda uygulanmaktadır. Paylaşılan Protokolün Müşterinizi Tanıyın (KYC) projesi, müşteriler için KYC bilgilerini doğrulamak, toplamak, depolamak, yenilemek ve paylaşmak için verimli, güvenli ve merkezi olmayan bir mekanizma sağlar.

Son söz

Arama Protokolü, web3 uygulamaları oluşturmak için çığır açan bir platform sağlar. Arama Protokolü ile bir Web3 projesi başlatmak, WIX’te bir açılış sayfası oluşturmak kadar basittir. NFT pazar yerleri, içerik oluşturucu projeleri ve DAO’lar dahil olmak üzere Web3 uygulamaları oluşturmayı kolaylaştırırlar. Bu yeni teknoloji, geliştiricileri, yaratıcıları, oyun stüdyolarını ve sanatçıları, birkaç tıklamayla sorunsuz bir şekilde Web3 projeleri oluşturmak için hepsi bir arada araçlarla donatıyor. Kullanıcılar, cüzdanlarını basitçe bağlayarak ve WIX gibi bir cüzdan görüntüsü ile bir web sitesi oluşturarak bu hizmetlerden yararlanabilirler.

Blok zinciri karmaşıklığı nedeniyle Web3’ün erişemeyecekleri bir yerde olduğunu düşünen herkes için Arama Protokolü, yeni nesil yaratıcıların en sevdikleri Web3 projelerini oluşturabilmelerini kolaylaştırıyor.

Arama Protokolü hakkında daha fazla bilgi için lütfen resmi web sitesine bakın. çekip gitmek.

Sorumluluk Reddi: Bu ücretli bir gönderidir ve haber/tavsiye olarak değerlendirilmemelidir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu