Kripto Para

ATOM yatırımcıları için bu tersine dönüş modelinin karlılığını tespit etmek

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

7 Ocak’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana, Cosmos (ATOM) ayıları sürekli baskı uygulamak için devreye girdi. Özellikle altcoin geçen ay düşen bir kamaya (beyaz) düştüğünde.

Alıcıların 23 $ işaretini savunma istekliliğinin bozulmadan kaldığını varsayarsak, ATOM, olası bir kama kırılmasını başlatmadan önce 26 $ seviyesini test etmeyi hedeflemelidir. Aynı şeyi yazın, uzun vadeli düşüş trendi muhtemelen ayılara 28 dolarlık direnç civarında bir avantaj sağlayacaktır.

Basın zamanında, ATOM son 24 saatte %4,13 düşüşle 24,21 dolardan işlem görüyordu.

ATOM Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, ATOM / USDT

Son düşüş aşaması (ATH’sinden), alt’ın değerinin %45’inden fazlasını kaybetmesine ve 22 Şubat’ta iki ayın en düşük seviyesine düşmesine neden oldu. Sekiz aylık trend çizgisi desteği dirence dönüştüğü için, ATOM Bollinger Bantlarının (BB) alt bandının yakınında 23 dolarlık desteği daha da test etmek için tersine döndüğü için güçlü bir satış noktası işlevi gördü.

Düşüş, alt’ı tüm EMA şeritlerinin altına iterken, 20 EMA ve kamanın üst trend çizgisi sağlam bir direnç aldı. Son zamanlarda daha yüksek fiyatların reddedildiğini ve EMA şeritleri arasındaki genişleyen boşluğu akılda tutarak, ayılar üstün bir avantaja sahip olduklarını iddia ettiler.

Şu andan itibaren, alıcılar 23 doları güçlü bir şekilde savunurlarsa, olası bir kırılmadan önce üst trend çizgisinin bir kez daha test edilmesi muhtemel olacaktır. Alıcılar bir ralliyi sürdüremezlerse, önümüzdeki günlerde ATOM kendisini 23-26 dolar aralığında bulabilir. Uzun vadeli görünüm hala satıcıların lehine olduğundan, boğaların 28 dolarlık yeniden test umudunu canlı tutmak için satışa karşı koyması gerekiyor.

Akılcı

Kaynak: TradingView, ATOM / USDT

RSI, 21 Şubat’ta üç ayın en düşük seviyesini gördü ve 39 direncini test etmeye çalışırken verdiği desteği yeniden canlandırdı. Ayrıca, tarihsel olarak, bu seviyeden bir canlanma gördü. Böylece, yukarıdaki dirence meydan okuma şansını arttırır.

DMI çizgileri, son satışlar nedeniyle düşüş eğilimini teyit etti. Bununla birlikte, ADX, alt için zayıf bir yön eğilimi ortaya koymaya devam etti.

Çözüm

Bollinger Bantlarındaki aşırı satım okumaları ve RSI’sinin düşükleri ile yaratılan izdiham göz önüne alındığında, uzun vadeli düşüş trendine geri çekilmeden önce 26-28 dolar bölgesini test etme şansı parlak.

Ayrıca, kârlı bir hamle yapmak için bu teknik faktörleri tamamlamak için genel bir piyasa duyarlılığı analizi hayati önem taşır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu