Kripto Para

XRP Davası: ‘SEC’in tüm değerlerini kaybetmesi için oldukça iyi bir şans var’

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Ripple Labs’ı kripto para birimi XRP biçiminde kayıtsız menkul kıymetler sattığı için dava ettiğinden beri, finans topluluğu, bekçi köpeğinin duyurularının güvenilirliği konusunda bölünmüş durumda. Dava, 2020’den bu yana, aynı konuda herhangi bir önemli karar verilmemiş olsa bile, bir dizi bükülme ve dönüş gördü.

Bununla birlikte, en son gelişmeler, adil hareket savunmasını kanıtlamada kritik olabilecek bir dizi kilit hareketi kazandığı için Ripple’ın şimdilik kazanan tarafta olabileceğini öne sürdü. Yani mahkeme, geçen hafta şirketin XRP’yi tedavüle ilk çıktığında 2012’de nasıl sınıflandırdığına ışık tutacağını iddia ettiği iki önemli belgeyi açığa çıkarmak için Ripple lehine karar verdi.

Yakın tarihli bir podcast’te, sermaye piyasaları ve dijital varlıklar konusunda uzmanlaşmış avukat Joseph Hall, Ripple’ın şirkete o zamandan beri faaliyette olmasına rağmen eylemlerinin yasa dışı kabul edildiğine dair adil bir uyarı verilmediğini iddia eden yasal süreç argümanına sempati duyduğunu ifade etti. 2012.

“SEC’in XRP davası yoluyla neyi kanıtlamayı planladığından da emin değilim… SEC’in neden bu davayı getirmeye karar verdiğine şaşırmaya devam ediyorum… Tüm düzenleyici projeleri temelde kapatılabilir, burada tüm değerlerini kaybederler ve Bence tüm değerleri kaybetmeleri için oldukça iyi bir şans var.”

Bununla birlikte, davanın kimin lehine döndüğü henüz görülmedi, ancak önceki aylar çoğunlukla her iki taraftan da birkaç keşif anlaşmazlığı ve gecikmesi işaretlendiğinden, Hall’un büyük şemada “küçük çatışmalar” olarak adlandırdığı herhangi bir büyük olay. kararlar henüz çıkmadı.

Burada ayrıca, 65.000’den fazla XRP sahibi de avukat John Deaton yönetimindeki işlemlere katıldığı için davanın artık ilgili iki taraftan daha büyük hale geldiği belirtilmelidir. Yaklaşık olarak aynı, Hall kaydetti,

“Yatırımcıların kendilerinin burada çok fazla mutsuzluk ve endişe göstermesi oldukça zorlayıcı… Bu yargıç için önemli olabilecek bir şey ama XRP topluluğunun öfkesinin yargıcın ne olacağı konusunda herhangi bir belirleyici rolü olacağını düşünmüyorum. belirler.”

Bunun yerine, yargılar, Amerikan menkul kıymetler yasalarının temeli olan ve bir varlığın menkul kıymet olarak kabul edilip edilemeyeceğini belirleyen 1946 Howie testine dayanacaktır. Hall, bunların dijital token dağıtımına uygulanmaması gerektiğine inansa da, agresif yaklaşımlarından dolayı SEC’in suçlanamayacağını da sözlerine ekledi.

Avukat, kripto pazarında işler kötüye giderse her zaman Kongre’den misilleme tehdidi olduğunu da sözlerine ekledi.

Yine de, keşif aşaması sona erdiği için davada “bu yıl boyunca önemli eylem” beklenebileceğini belirtti. Bununla birlikte, dava yavaş ilerlediğinden ve davanın yürütüldüğü bölge düzeyinde temyiz beklenebileceğinden, Hall’a göre bu yıl bir çözüme varılması pek olası değil.

Tabii ki, her iki taraf da bir anlaşmayı kabul etmedikçe, ki bu da şu anda SEC mahkeme tarafından ifşa edilmesi emredilen belgeleri korumaya devam ettiği için pek olası görünmüyor. daha önce iddia etti.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu