Akademi

Aurory nedir?

Aurory, PvE ve PvP modları, NFT koleksiyonları ve çok amaçlı jetonları olan Solana destekli, sıra tabanlı bir taktik RPG masaüstü oyunudur.

Güçlü bir başlangıçla, bu kadar popülerlik, heyecan ve kullanıcı kazanan, ancak yavaş yavaş düşüp oyuncuları onlarla birlikte sürükleyen kaç blok zinciri oyunu uzaya geldi? Saymak için çok fazla. Ve bazı kullanıcılar bunu yumuşak bir halı olarak görüyor, ancak gerçek şu ki, projelerin zamana dayanması ve oyunculara sürdürülebilir gelir sunan eğlenceli bir oyun sağlaması gerçekten zor.

Arka plan

Aurory ekibi bir sanat yönetmeni, CTO, teknik tasarımcı, ön uç lider, blok zinciri mühendisi, oyun programcısı, UIX tasarımcısı, 3D sanatçılar ve diğer önemli ekip üyelerinden oluşur.

Takımın ana hedefi, oyunculara daha fazla fayda sağlamak için şu anda çoğu kazan-kazan oyununun sunduğundan daha yüksek blok zincir oyunları için bir standart belirlemektir.

Aurory nedir?

Aurory, PvE ve PvP modları, değiştirilemez jeton (NFT) koleksiyonları ve çok amaçlı jetonları olan Solana destekli, sıra tabanlı bir taktik RPG masaüstü oyunudur.

Oyun, oyuncuları Antik ve Cryptos’un iki dünyası ile büyülü yaratıklar NPC’ler ve Nefties ile tanıştırıyor.

Herhangi bir P2E oyunu gibi, oyuncular oyundaki sıralamalarını ve karlarını artırmak için NFT yaratıklarını yakalayabilir, oynayabilir ve takas edebilir.

Pokemon, League of Legends, Magic the Gathering ve Advanced Wars dahil olmak üzere en çok oy alan oyunların öğelerinden ve başarılı oyunlarından ilham aldı.

AURY Token ve Staking

AURY Token, oyuncuların Raydium ve FTX aracılığıyla kazanabilecekleri, platformun oyun içi para birimidir.

AURY tokenlerini stake etmek için platform kullanıcılarının öncelikle Solflare ve Phantom gibi SPL uyumlu bir cüzdana ihtiyacı var.

Ayrıca, stake işlemindeki işlem ücretlerinin maliyetini karşılamak için cüzdanlarında minimum 0.1 SOL olması gerekir.

Stake etmeye başlamak için, Aurory’nin havuz bilgisi ve esnek ve kilitli havuzlardaki ödüller ve staker’ın bakiyesi gibi kritik bilgileri de gösterecek olan stake bölümüne gidin.

tatlılar

Nefties oyundaki ana karakterlerdir, ancak kendilerini sadece değerli insanlara gösteren, içinde özel güçler de verdikleri “tamamlanmamış” yaratıklardır.

Bu yaratıklar, daha fazla güç kazanmak ve oyundaki sıralamalarını iyileştirmek için diğer eğitmenlerle her zaman savaşmaya hazırdır.

Nefties, savunma, kaba kuvvet, manipülasyon, destek ve hatta sabotaj dahil olmak üzere benzersiz yeteneklere ve güçlü yönlere sahip farklı türlere sahiptir.

Bu yetenekler, oyunculara düşmanlarını mümkün olan en zarar verici şekilde yenmek için stratejiler oluşturma konusunda birçok seçenek sunar.

Bir takımdaki olası Nefties kombinasyonu sınırsızdır ve ele geçirilen yaratıkları sonuna kadar nasıl kullanabilecekleri oyunculara bağlıdır.

antik

Antik, Nefties’in yaşadığı, oyuncuların keşfetmesi gereken “antikalar” veya kalıntılar ve önemli eserler ile dolu bir dünyadır.

Savaş Sistemi

3 Nefties takımına sahip bir oyuncu, sıra tabanlı bir taktik savaşta rakibini yenmeli ve yenmelidir.

Her savaş, 3 Nefti’nin tümünü ortadan kaldırmayı amaçlar ve bunu ilk başaran kazanacak ve ödüller kazanacaktır.

Her savaşı kazanmanın anahtarı, Nefties’in farklı yetenek ve becerilerinden en iyi stratejileri oluşturmaktır.

Oyuncular, rakiplerinin yeteneklerine dayalı olarak bu güçleri stratejik olarak kullanamazlarsa, karakterlerin güçlü yetenekleri işe yaramaz hale gelecektir.

Ayrıca, Nefties’in yetenekleri, oyuncular güçlerini düşmanlara karşı her kullandıklarında gelişmeye ve güçlenmeye devam edecek.

Bu ilerleyen yetenek, oyuncuların düşmanlarını yenme şanslarını daha da artıracak ve onlara yeni stratejiler oluşturmaları için daha geniş bir alan sağlayacaktır.

En büyük darbeyi ve en iyi zincirleme reaksiyonu sağlayabilecek en iyi 3 Nefty kombinasyonunu düşünmek, oyuncuların bir oyunu kazanmak için odaklanması gereken en önemli şeylerden biridir.

Oyuncu ve Çevre Modu (PvE)

Aurory’nin PvE’si, oyuncuların ilk Nefty ve Guardian’ı ücretsiz olarak edinmelerine ve Antik dünyasının nasıl çalıştığını keşfetmelerine olanak tanır.

Bu mod, oyuncuların oyuna aşina olmalarını, birçok yerini keşfetmelerini ve PvP modunu oynamadan önce güven kazanmalarını sağlar.

Oyunun PvE’si ile ilgili bir başka harika şey de sürekli gelişiyor olması, yani oyuncuların geliştiriciden yeni teklifler bekleyebilecekleri anlamına geliyor.

Yeni Nefties, Guardians, epizodik macera, karakterler ve görevler, PvE modunda kademeli olarak görünerek oyunculara sürekli ve heyecan verici bir deneyim yaşatacak.

Oyuncuya Karşı Oyuncu (PvP)

Oyuncular ideal Nefties takımlarını kurduktan sonra, artık dünyanın her yerindeki diğer takımlarla rekabet edebilirler.

Dereceli turnuvalar, dostluk düelloları ve oyun modları dahil olmak üzere seçilen herhangi bir savaşta rekabet edebilirler. Eğitmenler, Aurory’nin ekibi tarafından yakında açıklanacak olan ‘Özel Modlar’a da katılabilirler.

Savaş, oyuncuların düşmanlarının etkili bir karşı saldırı oluşturmak için stratejilerini tahmin etmelerine yardımcı olan bir “taslak sistemi” ile başlar.

Oyuncuların kazanma şansları, Nefti’lerinin sıralarını değiştirerek de artabilir, bu da onlara ideal bir saldırı sırası verecektir.

Turnuvalar ve Şampiyonalar

Oyuncular turnuvalara katılmadan önce, sadece platforma değil aynı zamanda oyuncuların kendilerine de fayda sağlayacak olan AURY tokenlerini stake etmeleri gerekmektedir.

AURY tokenlerini stake etmek, platformun operasyonlarına yardımcı olacak ve oyunculara turnuvalardan ve şampiyonalardan alacakları ödüllerin yanı sıra ek karlar sağlayacaktır.

Aylık turnuvalardan yüksek dereceli oyuncular oynadıkları oyunlara ve kazandıkları beceri düzeyine göre sıralanacak.

Kıdemli oyuncular, üst düzey mücadeleler ve daha büyük ödüller için Özel Elit Arenalara da katılabilirler.

Aurory Şampiyonası Turu

Oyunun şampiyonluk turu zengin bir ödül, nadir eşyalar ve hepsinden daha ilginç olanı, büyük nakit ödüller kaynağıdır!

Ancak büyük bir yakalama var: Oyuncuların Nefty’si buradaki savaşlardan birinde kaybederse; ne kadar geliştirdiklerine ve ne kadar yatırım yaptıklarına bakılmaksızın kelimenin tam anlamıyla gitti.

Nefties’in kalıcı olarak ortadan kaldırılması can sıkıcı olabilir, ancak aslında genel ekosistem için iyidir.

Nefty elemeler, yeni oyuncuların rekabet etmesi ve yükselmek için adil bir fırsata sahip olması için çok ihtiyaç duyulan alanı sağlar.

Aurory Şampiyonasına Girmek İçin Altın Bilet Gerekli

Aurory, oyuncuların Aurory Şampiyonasına katılmadan önce bir ‘Altın Bilet’ sahibi olmalarını gerektirir.

Bu bilet iki şekilde elde edilebilir: Birincisi, altın bir biletle ödüllendirildiğiniz için şanslı olmak ve ikincisi, devam eden turnuvalarda en iyi oyunculardan biri olmak.

Altın bilet, diğer oyunculara da satabilecekleri için oyuncular için ek bir gelir kaynağı olabilir.

DAOrory: Aurory’nin Kendi DAO’su

Aurory ekibi yakında Solana NFT projelerini finanse edecek Aurory NFT sahiplerinin topluca sahip olduğu bir hazine oluşturma hedefiyle merkezi olmayan özerk bir organizasyon başlatacak.

DAOrory’nin diğer hedefi, sanat koleksiyoncuları için Solana’nın en büyük ve en güvenli platformlarından biri olmaktır.

Kuruluş, 1000 SOL’ye eşdeğer olan ilk satış gelirlerinin %10’unu alacaktır. Bu arada, Aurorians satışlarından elde edilen telif ücretinin %1,75’i uzun vadede kalıcı olarak DAOrory’ye aktarılacaktır.

Ve bir DAO olduğundan, önemli kararlar büyük ölçüde NFT sahiplerinin çoğunluğuna bağlı olacak ve kuruluşun işlemlerinde adalet ve şeffaflık sağlayacaktır.

Yol Haritası

  • AURY Token’ın büyük kripto borsalarında piyasaya sürülmesi
  • Aurory’nin mobil versiyonunun piyasaya sürülmesi
  • Oyundaki güncellemelerin yayınlanması.
  • Sosyal etkinliklerin başlatılması

Aurory’nin yakın gelecek planları oldukça kısa ama varlığını sadece sanal dünyada değil, gerçek dünyada da genişletmek açısından oldukça önemli.

Çözüm

Aurory, ilginç bir konsept ve oynanış, jetonlar, stake etme ve DAO planları ile gelecek vaat eden bir blockchain oyunudur ve bunun uzun vadeli bir planı olan bir proje olduğunu kanıtlamaktadır.

Ancak günümüzde çoğu kazan-kazan oyununun kullandığı ‘şablonu’ takip ettiği için oyunun kendisini rekabetten ayırması zor olabilir.

Aurory’nin yenilik veya daha faydalı teklifler ve teşvikler olmadan diğer oyunlarla rekabet etmesi kesinlikle zor olacak.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu