Kripto Para

AVAX: Yakın vadede tüm satın alma fırsatlarının olacağı yer burası

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

USDT Hakimiyet metriği ile ölçülen Tether hakimiyeti, basın zamanında %4,66 seviyesindeydi. Son aylarda da yükseliyor. Aslında bu, kripto piyasasındaki düşüş boyunca varlık fiyatları, sabit paralara sermaye akışının kanıtı ve risk altındaki varlıklardan uzaklaşma ile el ele gitti.

Avalanche, 2022’de 100 dolar sınırını aşamadı ve 96 dolardan satış baskısı ile karşı karşıya kaldı. ATH’sinden zaten %50 indirimli ve daha uzun zaman dilimlerinde daha düşük sürülebilir.

AVAX- 1 günlük grafik

Kaynak: TradingView’de AVAX / USDT

Ocak ve Şubat ortasında fiyat 100 dolara doğru yükselmeye çalıştı. Ancak 97.35 dolar ve 98.7 dolarda durduruldu. Aynı zaman diliminde, AVAX art arda daha yüksek dipler oluşturdu (mavi okla gösterilir).

Grafikler, 88 dolarlık alanın, daha yüksek bir zaman dilimi görünümüne sahip piyasa katılımcıları için AVAX satmak için bir yer olarak kaldığını gösterdi. 65 dolar destek seviyesi nispeten güvenli bir satın alma fırsatı olabilir, ancak 64,45 doların altına yakın bir seans fırsatı geçersiz kılabilir.

Daha güneyde, 52 dolarlık alan (camgöbeği kutusu), AVAX talebinin pazara ulaştığını görebilir.

Akılcı

Çığ: Önümüzdeki haftalarda fiyatın trendini anlamak

Kaynak: TradingView’de AVAX / USDT

RSI, nötr 50’nin hemen altında gezindi ve basın zamanında 44.5’te kaldı. Fiyatın geçen bir buçuk ayda daha yüksek dipler oluşturması gibi, RSI da yaptı. Ancak MACD, düşüş eğilimi oluşturduğu için sıfır çizgisinin altına düştü ve daha da düştü.

Genel olarak, momentum düşüş gösterdi, ancak daha yüksek dipler AVAX’ın işleri tersine çevirebileceğine dair bir umut verdi. OBV, bazı geri çekilmelere rağmen istikrarlı bir şekilde daha düşük seviyeler oluşturduktan sonra son birkaç ayda daha da yükseldi. Dolayısıyla, değişken fiyat hareketine rağmen istikrarlı bir alım olduğuna dair kanıtlar var gibi görünüyordu.

Çözüm

OBV, ara dönemde derin gerilemeler görülmesine rağmen satın alma hacminin aylardır sabit kaldığını öne sürdü. Bu talep tek başına Avalanche listelerinde 50 dolara doğru başka bir hareketi dışlamayabilir.

Bitcoin, daha yüksek zaman dilimlerinde yükselişe geçmedi, bu nedenle AVAX yatırımcıları riskle başa çıkmaya hazır olmalıdır. 65 dolar ve 52 dolar, önümüzdeki haftalarda alım fırsatları sunabilirken, 88-95 dolar bölgesi muhtemelen ayılar tarafından savunulabilir.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu