Kripto Para

MANA’nın çizelgelerde tahmin edilen %20’lik artışının nasıl ve neden olduğu

Decentraland’ın fiyatı şu anda çok önemli bir destek seviyesinin üzerine çıkıyor ve bu da daha yüksek bir hareket olasılığını gösteriyor. Büyük resim aynı zamanda bir dip dönüş modelinin oluşumunu gösteriyor gibiydi. Bu, alt’ın devam eden konsolidasyonundan bir yükseliş patlaması olasılığına güvenilirlik kazandırdı.

MANA bir katalizör bekliyor

MANA, 10 Kasım’dan bu yana üç kez 2,20 dolarlık destek seviyesini etiketleyerek üçlü bir kuruluma yol açtı. Bu teknik oluşum, üçlü dip kurulumuna benzer, ancak merkezi etiket genellikle tabanın altında sapar. Kurulum ayrıca boğaları destekleyen bir trend değişikliği öngörüyor.

2.20 dolarlık bariyerin üçüncü yeniden testinden sonra, MANA’nın fiyatı bir konsolidasyon başlattı ve aynı fiyat baskı sırasında 2,83 dolarlık engelin altında kaldı. Bu sarma ne kadar uzun sürerse, bir kopuş o kadar patlayıcı olacaktır.

Bu nedenle, yatırımcılar 2,83 dolara en az %20 artış bekleyebilirler. Son derece yükseliş durumunda, kripto 3.49 dolarlık direnç bariyerini tekrar ziyaret ederek toplam kazancı %46’ya çıkarabilir.

Kaynak: TradingView’de MANA / USDT

Decentraland’ın fiyatına yönelik bu iyimser görünümü desteklemek, 30 günlük Piyasa Değerinden Gerçekleşen Değere (MVRV) modelidir. Bu gösterge, geçen ay MANA jetonları satın alan yatırımcıların ortalama kar / zararını değerlendirmek için kullanılır.

-%10’un altındaki negatif bir değer, kısa vadeli sahiplerin zararda olduğunu ve tipik olarak uzun vadeli sahiplerin birikme eğiliminde olduğunu gösterir. Bu nedenle, -%10’un altındaki bir değere genellikle “fırsat bölgesi” denir.

Şu anda, MANA için 30 günlük MVRV, geçen haftaki -%14’ten toparlanmanın ardından -%-7.8 civarında seyrediyor. Bu, uzun vadeli sahiplerden bir birikimin devam ettiğinin bir işareti olabilir.

Kaynak: Santiment

Kapsamlı bir resim

Net gerçekleşen kar/zarar (NPL), potansiyel satış tarafı baskısını ölçmek için kullanılabilecek başka bir zincir üstü ölçümdür. Bu endeks günlük adres değiştiren coinlerin ortalama kar/zararını hesaplar.

Varlık ilk kez el değiştirdiğinde, NPL adresin belirteci aldığını varsayar ve bir dahaki sefere farklı bir adrese taşındığında onu satılmış olarak kabul eder. Bu nedenle, bu değerdeki ani bir artış, potansiyel kar elde edildiğini gösterir ve ani yükselişin büyüklüğü satılan coin sayısını gösterir.

10 Mart’ta TGA 16.26 milyona yükseldi ve bu da büyük ancak potansiyel kar elde edildiğini gösteriyor. Şu anda düşüş eğiliminde gibi görünse de, satış olasılığını azaltıyor. Konsolidasyon ve MVRV’yi NPL ile birleştirmek, MANA’nın fiyatı için yükseliş görünümü gösteren kapsamlı bir tablo çiziyor.

Kaynak: Santiment

Son olarak, 1 saatlik aktif adresler metriği, zaten yükseliş görünümüne ağırlık ekleyerek, olumlu bir yükselişte dikkatleri üzerine çekti. Bu zincir üstü gösterge daha yüksek bir değer üreterek yatırımcıların ilgisinin arttığını gösteriyor. Bu endeksteki bir artış, perakende katılımcılarının MANA’nın yayınlandığı zamandaki fiyat seviyeleri konusunda iyimser olduğunu gösteriyor.

Kaynak: Santiment

Sonuç olarak, MANA’nın fiyatı daha yüksek bir hamleye hazır görünüyor ve daha düşük marjinal bir düşüş olasılığı var. Ancak 2,20 doların altında kesin bir kapanış, yükseliş tezini geçersiz kılacaktır ve daha fazla aşağı yönlü yolu açacaktır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu