Kripto Para

Axie Infinity için uzun vadeli yükseliş ve düşüş durumlarını keşfetmek

Önceki makalede beklendiği gibi, Axie Infinity (AXS), 54 $ işaretine doğru desenli bir kırılma gördü. Şimdi ise günlük grafiğinde güçlü trend çizgisi desteği (sarı) oluştururken sıkı bir döneme girdi.

Boğaların iki haftadan uzun süredir olduğu gibi bu trend çizgisi desteğini sürdürebileceğini varsayarsak, AXS Kontrol Noktasına (POC, kırmızı) meydan okumayı ve 50-53 dolar aralığında sıkıştırma aşamasını sürdürmeyi hedefleyecektir. Bunu takiben, alıcılar 54 dolarlık direnci devirmek için itici güç oluşturmaya çalışacaklardı. Basın zamanında, AXS 49.996 dolardan işlem görüyordu.

AXS Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, AXS / USD

Alt, değerinin yaklaşık %74.4’ünü (ATH’sinden beri) kaybederken ve 24 Şubat’ta altı ayın en düşük seviyesine dokunduğundan, geri çekilme aşaması günlük grafikte iki aşağı kanalı (beyaz) işaretledi. Sonuç olarak, AXS 20/50 EMA’sının üzerinde sallanmak için mücadele etti.

Altın Fibonacci desteğini kaybettikten sonra AXS, satış baskısına ayak uydurmaya ve %78,6 desteğini korumaya çalışıyor. 46- 50 dolar aralığı, daha fazla düşüşü önlemek için son derece hayati.

Sabah yıldızı yükseliş şamdan desenine tanık olduktan sonra AXS, trend çizgisi desteği (sarı) oluştururken en son aşağı kanaldan çıkmayı başardı.

POC’nin üzerinde zorlayıcı bir kapanış, alt’ın 20 EMA (kırmızı) ve POC arasında sıkı bir aşamada geçiş yapmasına neden olabilir. Boğalar 51-54 dolar aralığının üzerinde bir kapanış bulursa, yakın vadeli bir trend dönüşü köşede gizleniyor olabilir.

Akılcı

Kaynak: TradingView, AXS / USD

RSI, 42 puan seviyesinin üzerinde bir kapanış bulmaya çalışırken fiyatla uyumluydu. Eğilim çizgisi desteğinin (sarı) önceki yeniden testlerini akılda tutarak, önümüzdeki günlerde dengesinin test edilmesi düşünülebilir.

Bununla birlikte, CMF satıcılar lehine sıfır çizgisinin altına düştü ve POC yakınında devam eden bir sıkıştırma aşaması olasılığını yeniden teyit etti.

Çözüm

Alıcılar avantajlarını yeniden kazanmaya çalışırken, AXS 54$’a meydan okuyabilecek bir konuma gelmeden önce 50$-53$ aralığına yerleşmeyi düşündü. Bu arada, alıcıların %78,6 Fibonacci desteğini sağlaması gerekiyordu.

Ayrıca, alt, Bitcoin ile %84 oranında 30 günlük bir korelasyonu paylaşıyor. Bu nedenle, Bitcoin’in hareketine göz kulak olmak, karlı bir hamle yapmak için çok önemli olacaktır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu