Kripto Para

BTC’nin kripto borsalarından ayrılmasının kaplumbağalar, domuzlar ve kurtlar için ne anlama geldiğinin kodunun çözülmesi

40.000 doların üzerine sıçradıktan ve sadece 45.000 doları parmak uçlarıyla fırçaladıktan sonra, Bitcoin tekrar 40.000 doların altına düştü. Buna ek olarak, kral madeni para, Şubat ayı sonlarında geçtiği fiyatları tekrar gözden geçirdi. Basın zamanında bile Bitcoin kırmızı bir mum çiziyordu. Ancak hayal kırıklığı içinde pes etmek yerine, metriklerin ne söyleyeceğini görmenin zamanı geldi.

Tamam, ısırırım. Bitcoin, iyi olan nedir?

En büyük soru: Şu anda yatırımcılar alım mı yapıyor yoksa satıyor mu? Santiment’ten gelen veriler, BTC’nin muhtemelen altı ayın en düşük seviyesine yaklaşan fiyatların etkisiyle kripto borsalarından ayrıldığını ortaya koydu. Dahası, son 26 haftanın 21’inde piyasaya hakim olan Bitcoin çıkışları görüldü.

Ancak merak uyandıran şey, Santiment’in önerdiği çıkış ani artışlarının yaklaşan bir fiyat artışına işaret edebileceğidir. Borsalardan son zamanlarda 14.700 BTC’lik çıkışlar kulağa çok gibi gelse de, 100.000 BTC’den fazla BTC’nin borsalardan ayrıldığı Ocak 2022’nin sonundaki çıkışlarla karşılaştırıldığında çok fazla değil.

Tabii ki, bunu bir miting izledi.

Basın zamanında, Bitcoin 38.092,85 dolardan el değiştirdiği için hala kırmızıdaydı. Amiral gemisi madeni para son 24 saatte %0,50 düştü ve geçen hafta %0,76 düştü. 40.000 dolarlık psikolojik fiyatın altındaki düşüş, Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi 23 değerini kaydettiği için kesinlikle zarar verdiği yerde yatırımcıları vurdu. aşırı korku.

Bu arada Glassnode’dan gelen veriler Bitcoin’i “kritik bir seviyeye” getirdi. Bu analiz, bir varlığın aşırı alınıp satılmadığını gösteren Göreceli Güç Endeksinin Bitcoin’i ikinci bölgeye koyduğunu ortaya koydu. Üstelik Bitcoin yakında 40.000 doları geçmezse, kral para 34.000 ile 36.000 dolar arasında değişen yeni bir destek seviyesine inebilir.

Bu, düşüşü satın almak gibi bir niyeti olmayan ve bunun yerine kaçmak isteyen boğalar için endişe verici bir haber.

Bu çiçek açan veriler!

Bloomberg Intelligence’ın Mart 2022 için Kripto Görünümü, dünya tarihinin çok önemli bir döneminde Bitcoin’e bir göz attı. Bir tarafta Rusya-Ukrayna savaşı ve diğer tarafta COVID-19 salgını ile analistler, Bitcoin’in teknoloji hisseleri, S & P500 ve hatta Nasdaq ile korelasyon göstermeye başlamasından endişe duyuyor.

Ancak Bloomberg’in araştırması, Bitcoin’in üst düzey oynaklığına rağmen, 2022’de daha sert düşenin Nasdaq 100 Hisse Senedi Endeksi olduğunu gösteriyor.

Bloomberg Intelligence bildirdi,

“Nasdaq 100’ün yarısından daha az yıllık kayıplarla, Bitcoin küresel dijital teminata doğru olgunlaşıyor olabilir. İlk pivot seviyeleri, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinden bir hafta önce Bitcoin ve hisse senedi endeksinin kapandığı yer: 40.000 dolar ve 14.000 dolar. ”

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu