Kripto Para

Axie Infinity şortları satmadan önce bunu akılda tutmalı MUTLAKA

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki analizin bulguları yazarın yegane görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Axie Infinity (AXS), 6 Kasım’da ATH’sine ulaştıktan sonra azalan bir kanalda (beyaz) gerilemeye başlarken, ayılar önemli 46 dolarlık desteği test etmeye devam etti.

AXS düşük volatil bir aşamaya girerken, önümüzdeki günlerde volatil bir hareketin olma ihtimali çok daha yüksek olacaktır. 45 dolarlık desteğin altındaki herhangi bir kapanış, azalan üçgeni onaylarken bir kısa devre sinyalini tetikleyecektir.

Desteğin iyi olması durumunda, alt, uzun vadeli eğilime uymadan önce bir süre daha sıkışma aşamasına devam edebilir. Basın zamanında, AXS 46.598 dolardan işlem görüyordu.

AXS Günlük Grafik

Kaynak: TradingView, AXS / USD

Alt, değerinin yaklaşık %74.4’ünü (ATH’sinden beri) kaybederken ve 24 Şubat’ta altı ayın en düşük seviyesine dokunduğundan, geri çekilme aşaması günlük grafikte iki aşağı kanalı (beyaz) işaretledi. Sonuç olarak, AXS Kontrol Noktasının (POC, kırmızı) üzerinde sallanmakta zorlandı.

Alt, inişi boyunca %78.6 seviyesini korurken hayati Fibonacci destek seviyelerini aşmaya devam etti. Sonuç olarak, AXS son on haftadaki günlük grafiğinde azalan bir üçgen parladı. Satıcılar avantajlarını ortaya koyarken, 20-50-200 EMA arasındaki fark önemli ölçüde genişledi.

Şimdi, büyük bir serpinti önlemek için boğaların savunması için acil destek hayati önem taşıyor. Yakın vadede herhangi bir yükseliş dönüşü, POC’de ve üçgenin üst trend çizgisinde direnç bulmaya devam edecektir.

Akılcı

Kaynak: TradingView, AXS / USD

RSI, trend çizgisi desteğini zorunlu kılarsa, yükseliş ayrışmasını onaylayacaktır. Böyle bir durumda, AXS ani direncini test etmek için biraz güç kazanacaktır. OBV de benzer bir yol izledi ve satın alma gücünü küçümsememekte ısrar etti.

Bununla birlikte, histogram sıkı bir aşamada olmaya devam ederken, MACD çizgileri orta çizginin üzerinde kapanmaya devam etti.

Çözüm

RSI ve OBV’deki okumalar ışığında kısa vadeli canlanma şansını ortadan kaldırmak mümkün değil. Ancak, azalan üçgenin gösterdiği gibi, uzun vadeli eğilimleri satıcıların lehine oldu.

Ayrıca, alt, Bitcoin ile %80 30 günlük bir korelasyonu paylaşıyor. Bu nedenle, Bitcoin’in hareketine göz kulak olmak, karlı bir hamle yapmak için çok önemli olacaktır.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu