Kripto Para

Axie Infinity’de uzun süre devam etmeden önce bu tavsiyeye kulak verin [AXS]

Axie Infinity’nin fiyatı yükselmeye hazır görünüyor, ancak aksini söylemek isteyen birkaç kısıtlama var. Kripto piyasasının genel görünümü yükselişe geçse de, AXS’nin kısa vadede çok yüksek bir yere gitme şansı çok düşük. Ve yatırımcılar buna karşı dikkatli olmalıdır.

AXS sahiplerine bir ön uyarı

Axie Infinity’nin fiyatı, Bitcoin’in yükselişi nedeniyle kısa vadede daha yüksek olabilir. Bu yükseliş trendi yükseliş gibi görünse de, geçici olabilir. Özellikle iki zincir üstü ölçüm, AXS için aşağı yönlü bir kaderin muhtemel olduğunu gösterdiğinden.

Teknik açıdan bakıldığında, AXS’nin fiyatının yükselmesi için 54.66 dolar ve 65.05 dolar engellerini aşması gerekiyor. Bu blokajların kaldırılması, herhangi bir piyasa yapısını bozmayacağından, bir boğa rallisinin başladığını göstermeyecektir. Bu bariyerin ötesinde, bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret etmek için günlük grafikte 7 Şubat’ın en yüksek seviyesi olan 71,9 doların üzerinde daha yüksek bir zirve üretmesi gerekiyor.

Basitçe söylemek gerekirse, teknik analiz, Axie Infinity’nin boğalarının işlerini onlar için kestiğini ortaya çıkardı.

Kaynak: TradingView’de AXS / USDT

Bir yükselişin veya düşüşün sağlığının önemli bir göstergesi olan zincir içi hacim, aynı zamanda, basın zamanında 499,74 milyon ile ortalamanın altında bir performans ortaya koydu. Bu değer 6 Şubat’ta 1,41 milyardan düştü ve yatırımcılar arasında büyük bir ilgi eksikliğine işaret ediyor.

Ayrıca, mevcut zincir içi hacim seviyesi, 200 günlük hareketli ortalamanın oldukça altında. Bu, AXS için düşüş tezine ağırlık veriyor.

Kaynak: Santiment

AXS’e uzun süre mi gidiyorsunuz? Peki…

Zincir üzerindeki hacim, AXS’nin durumunu ortaya çıkarırken, borsadaki arz metriği, potansiyel satış tarafı baskısının uygun bir tasvirini parlattı. Borsalarda tutulan AXS token sayısı 28 Ocak’ta 2,12 milyondan 28 Şubat’ta 3,21 milyona yükseldi. Bu, toplam 1.09 milyon jeton girişini temsil ediyordu.

Merkezi varlıklar üzerindeki bu jeton akışı, potansiyel satış tarafı baskısıdır. Bir ani çarpışma durumunda, bu tutucular büyük olasılıkla varlıklarından ayrılacak ve AXS’yi düşürürken durumu daha da kötüleştirecektir.

Kaynak: Santiment

Bu nedenle, uzun AXS arayan yatırımcılar, borsalarda oluşan potansiyel satış tarafı baskısına karşı dikkatli olmalıdır.

Zincir üstü hacim endeksine göre görülen ilgi eksikliği, düşüş tezine güvenilirlik katıyor. Bu, satış baskısındaki potansiyel bir artışın kartopu yaparak AXS’yi 46,19 $ veya daha düşük bir seviyeye itebileceğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu