Akademi

Axie Infinity’nin Yeni DEX’i SLP’yi Çökmüş Olabilir

Yeni DEX, Axie’nin, Ethereum ile birlikte çalışabilirlik sunarken düşük ücretler ve hızlı işlemler sunan Ronin olarak bilinen özel Ethereum yan zinciri üzerine inşa edilmiştir.

Apple Podcast’ler, Spotify ve Google Podcast’lerde CoinMarketRecap podcast’ini dinleyin.

Axie Infinity, Axie ekosistemi için oluşturulmuş merkezi olmayan bir borsa olan Katana’nın piyasaya sürülmesiyle DEX halkasına şapka atan en son isimdir.

Yeni DEX, Axie’nin, Ethereum ile birlikte çalışabilirlik sunarken düşük ücretler ve hızlı işlemler sunan Ronin olarak bilinen özel Ethereum yan zinciri üzerine inşa edilmiştir.

DEX, kullanıcıların Axie Infinity ekosisteminde kullanılan iki jetonu, Smooth Love Potion (SLP) ve Axie Infinity Shards’ı (AXS) hem USD Coin (USDC) hem de Ronin Wrapped ETH (WETH) ile güvenle takas etmelerini sağlar.

Token sahipleri, varlıklarını Katana’nın likidite havuzlarından birine katkıda bulunarak, yarattıkları herhangi bir işlem ücretinin bir kısmını paylaşmalarına izin verebilir.

Axie Infinity ayrıca Ronin yan zinciri için yerel jetonunu duyurdu. RON kodu altında işlem görecek olan token, “Ronin’in her zaman bizim tarafımızdan sahip olunan bir blok zinciri olmasını sağlamak için kullanılacaktır. [Axie’s] topluluk.”

RON tokeninin kullanımına ilişkin tüm ayrıntılar henüz açıklanmadı. Ancak, platform yönetişimi ve Katana ticaret ücretleri için kullanılması için iyi bir şans var.

Gerçek DEX tarzında, Katana ayrıca çeşitli likidite havuzları sunarak likidite sağlayıcılarının LP jetonlarını stake ederek RON jetonları kazanmalarını sağlar. RON token arzının toplam %10’u, AXS/ETH ve SLP/ETH havuzlarına katılan likidite sağlayıcılarına tahsis edilecektir (her havuza bunun %50’si).

Sınırlı bir süre için, tüm Ronin kullanıcıları ayrıca günde 100 ücretsiz işlemden yararlanacak.

Blok zinciri destekli birçok oyun, merkezi olmayan bir pazaryeri veya ticaret sistemine sahip olsa da, Axie Infinity, kendi tam teşekküllü merkezi olmayan borsasını kuran ve dağıtan ilk kişidir.

Katana, bir günden daha kısa bir süre önce lansmanından bu yana 644+ milyon $ likidite ve 24 saatlik işlem hacminde 189 milyon $ (üçte ikisi SLP-WETH havuzundan kaynaklanmaktadır) kazandı.

“Bu ödüllerin AXS, SLP, ETH ve USDC’yi Katana’ya emerek bir girdap etkisi yaratacağını tahmin ediyoruz” demesine rağmen, piyasa bu haberlere görünüşte olumsuz tepki verdi, SLP %20’ye yakın değer kaybetti. son gündeki değeri (şimdiye kadarki en büyük tek günlük düşüşlerinden biri), oysa AXS %3’ten fazla düştü.

Axie Infinity’nin kazan-kazan (P2E) trendini başlattığı düşünülürse, yakın gelecekte daha fazla blockchain oyununun kendi benzer çözümlerini kullanması sürpriz olmaz.

Bu makale, yalnızca bilgi amaçlı üçüncü taraf web sitelerine veya diğer içeriğe bağlantılar içerir (“Üçüncü Taraf Siteleri”). Üçüncü Şahıs Siteleri, CoinMarketCap’in kontrolü altında değildir ve CoinMarketCap, bir Üçüncü Şahıs Sitesinde bulunan herhangi bir bağlantı dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir Üçüncü Şahıs Sitesinin içeriğinden veya bir Üçüncü Şahıs Sitesinde yapılan herhangi bir değişiklik veya güncellemeden sorumlu değildir. Parti Sitesi. CoinMarketCap, bu bağlantıları size yalnızca kolaylık sağlamak amacıyla sunmaktadır ve herhangi bir bağlantının dahil edilmesi, sitenin veya operatörleriyle herhangi bir ortaklığın CoinMarketCap tarafından onaylandığı, onaylandığı veya tavsiye edildiği anlamına gelmez. Bu makalenin kullanılması amaçlanmıştır ve yalnızca bilgi amaçlı kullanılmalıdır. Açıklanan herhangi bir ürün veya hizmetle ilgili herhangi bir önemli karar vermeden önce kendi araştırma ve analizinizi yapmanız önemlidir. Bu makale finansal tavsiye olarak tasarlanmamıştır ve bu şekilde yorumlanmayacaktır. Bu yazıda ifade edilen görüş ve görüşler yazarın [company’s] aittir ve CoinMarketCap’inkileri yansıtmayabilir. CoinMarketCap, herhangi bir projenin başarısından veya özgünlüğünden sorumlu değildir, son kullanıcılar için tarafsız bir bilgi kaynağı olarak hareket etmeyi amaçlıyoruz.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu