Kripto Para

Balinalar ‘büyük işlemler’ yapıyor; BTC tüccarları için ne anlama geliyor?

Boğa veya ayı piyasası? Ukrayna Rusya işgaline direnmeye çalışırken birçok yatırımcının ağzındaki soru bu. Bununla birlikte, Bitcoin tüccarları, temkinli bir görünüm sürdürürken farklı aktörlerin şu anda ne yaptığına bakmalı.

İki arada bir derede

Santiment’ten elde edilen veriler, kral madeni para dibe vurduğunda, Bitcoin balinalarının yüksek değerli işlemlerle suları çalkalamakla meşgul olduğunu gösterdi, yaklaşık 34.700 dolar. Dahası, yakın tarihe bakmamız gerekiyor, çünkü 100.000 dolar ve 1 milyon doların üzerindeki işlemler, fiyatların daha önce dip yaptığı 24 Ocak civarında zirveye ulaştı.

24 Ocak’tan sonraki işlem çılgınlığının, önümüzdeki hafta %15’lik bir ralli izlediğine dikkat çeken balinalar, belki de yakın zamanda benzer bir fiyat artışı bekliyorlar.

Bununla birlikte, döviz girişleri ve çıkışları, fiyattaki bu son düşüşün Ocak ayının sonundan ne kadar farklı olduğunu gösterdi. İlginç bir şekilde, 1 Şubat’ta 90.000’den fazla BTC çıkışı görüldü. Bununla birlikte, fiyattaki son düşüş, önemli giriş veya çıkışlara yol açmadı. Bir teori, tüccarların devam eden savaş nedeniyle sandıklara yakın şeyler oynaması ve panik satış dürtüsüne direnmesidir.

Kaynak: Santiment

Uzman tüccarlar ve analistler de bunun iyi bir fikir olduğunu düşünüyor. Messari’den Ryan Selkis, Bitcoin’ini satma planı olmadığını açıkça belirtti. Bu arada, Lark Davis ve Raoul Pal, tüccarlara uzun vadeli bir plan hazırlamalarını ve buna bağlı kalmalarını tavsiye etti. Son olarak, FOMO mutlak bir hayır-hayırdı.

Buna ek olarak, dikkatli olmak için pek çok neden var. Bitcoin’in son fiyat hareketi, varlığın daha değişken hale geldiğini ve dünya olayları tarafından daha da kötüleştiğini gösteriyor.

İşleri hızlandırma zamanı

Santiment verileri, Bitcoin’in hızının 22 Şubat’ta keskin bir artış gördüğünü ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesiyle aktivitede büyük bir artış olduğunu gösterdi. Bununla birlikte, o zamandan beri, kral madeni paranın hızı düştü, ancak hala büyük ölçüde önceki hız oranlarıyla uyumlu.

Basın zamanında, Bitcoin son 24 saatte %1,51 artarak 39.069,43 dolardan işlem görüyordu.

Kaynak: Santiment

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu