Kripto Para

Rusya-Ukrayna savaşından sonra, kartlarda bir kripto çatışması var

Teknoloji uzmanları ve askeri analistler, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta kriptonun ne kadar önemli bir rol oynayacağını merak ediyor. Sonuçta, Rusya Ağustos 2021’de ortalama aylık hash oranı payının %10’undan fazlasını elinde tutarken, Ukrayna kripto benimseme açısından en iyi ülkelerden biri.

Bu arada Chainalysis’in paylaşacak bazı görüşleri vardı.

Kartlarda bir kripto çakışması mı var?

Kripto analiz firması, Rus rublesi / Ukrayna grivnası ticaret çiftine olan talebin keskin bir artış kaydettiğini açıkladı.

zincir analizi not alınmış,

“2/19 ve 2/24 arasında, ruble ticaret çiftlerinin günlük tx hacimleri 8,6 kat artarak 124 milyon ABD Dolarına, Grivnası hacimleri ise 8,2 kat artarak 42 milyon ABD Dolarına ulaştı.”

Firma, bunun şu nedenlerden kaynaklanabileceğini teorileştirdi: Yasadışı aktörler paralarını kriptoya çevirmek, hem Rusya hem de Ukrayna para birimlerinin düşen değerine karşı korunmanın bir yolu olabilir.

Burada ilginç olan, Ukrayna’nın da Stellar blok zincirine dayalı bir elektronik Grivnası geliştirmesidir. Ancak, e-grivna, bir merkez bankası tarafından verilen dijital para biriminden çok farklıdır. ile bir röportajda AMBCkriptoStellar Development Foundation sözcüsü Carolyn Yi şunları söyledi:

“Elektronik Grivnası pilotunun bir CBDC olmadığını belirtmek önemlidir. Ukrayna’nın mevcut e-para mevzuatı kapsamında inşa edilen blok zinciri teknolojisi üzerine özel olarak e-para verilecek. ”

Ukrayna’ya milyonlarca kripto bağışı gönderilirken, dijital para birimlerinin savaş sırasında Rusya’nın veya Ukrayna’nın askeri stratejisinin önemli bir parçasını oluşturup oluşturmayacağı henüz belli değil.

Diğer bir komplikasyon ise, Ukrayna Ulusal Bankası’nın e-para ve cüzdan kullanımını askıya almak için bir emir vermesidir. Bunun e-grivna için geçerli olup olmadığı henüz kesin değil.

Klavye savaşçılarının zamanı

Daha fazla zincirleme gözlemlenen Yaptırımlardan etkilenen Rus bireylerin veya kuruluşların, yaptırımlar yürürlüğe girmeden önce muhtemelen bunu tamamlayacakları için şu anda kripto para aklama ihtimalinin düşük olduğunu söyledi. Aynı zamanda bu, risklerin etkisiz hale getirildiği anlamına gelmez.

Chainalysis, Rusya yanlısı fidye yazılımı grubu Conti’den geldiği iddia edilen tehditleri gördükten sonra belirtilmiş gelişen durumu takip edecekti.

savaşta cilt

Kripto yatırımcıları muhtemelen piyasada yüksek düzeyde bir oynaklığın yanı sıra yeni başlıklar ve güncellemeler aktıkça saniyeler içinde değişiklikler bekleyebilirler. Santiment verileri, en iyi 10 trend algoritmasında tüm anahtar kelimelerin devam eden savaşla bağlantılı olduğunu gösterdi. Bunlar aynı zamanda Çin, NATO, Yaptırımlar ve Barış gibi terimleri de içeriyordu.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu