Kripto Para

Balinalar koyunları sayıyor ve Bitcoin sonunda …

Olacak mı, olmayacak mı? Bitcoin’in tekrar 40.000 doları geçmesini veya 35.000 doların en düşük seviyelerine düşmesini nefeslerini tutarak beklerken birçok kripto yatırımcısının kafasındaki soru bu. Ancak, tüm yatırımcılar eşit değildir ve akılda tutulması gereken bazı faktörler vardır.

Balinalar koyun sayıyor mu?

100 ila 100.000 BTC arasında bir bakiyeye sahip Bitcoin balinaları bu ay önemli ölçüde yükselmedi veya düşmedi. Tuhaf bir şekilde, bu sert fiyat değişikliklerine rağmen oldu.

Aslında, bir kripto analisti, balinaların kral parayı daha da düşük bir fiyata almak için bir satış bekliyor olabileceğini öne sürdü. Ocak ayı sonlarında Bitcoin’in 34.000 doların altına düşmesi ışığında, bu çok uzak bir fikir olmayabilir.

Bu yeterli değilse, analist, Bitcoin ağına giren yeni adreslerin sayısının çoğunlukla yatay hareket ettiğini de kaydetti. Analist bunu “spot piyasalara ilgi eksikliği” ile ilişkilendirdi.

Bununla birlikte, döviz arzına bir bakış, yatırımcıların neler yapabileceğine dair çok daha net bir resim sağlar. King coin’in popülaritesi sayesinde borsalardaki Bitcoin sayısı sabit bir düşüş eğilimindeyken, Ocak 2022’nin sonu özellikle keskin bir düşüş getirdi. Bu muhtemelen birçok kişinin dip satın almasından kaynaklanıyordu.

Ancak, 18 Şubat’tan bu yana borsalarda yaklaşık 2,04 milyon BTC bulunuyor.

Kaynak: Sanbase

Ancak, haftalarca süren dramatik değişiklikler, çöküşler ve fiyat hareketlerinden sonra yatırımcılar bu durgunluk hakkında nasıl hissediyor? Ağırlıklı duygu yine negatife döndü. Üstelik 19 Şubat’ta 2021 sonbaharından beri görülmeyen -1.33 seviyesine ulaştı.

Bu korkunç görünse de, olumsuz duyguların bir fiyat rallisini tetikleme potansiyeline sahip olduğunu hatırlamak önemlidir.

Basın zamanında, Bitcoin’in fiyatı yine 39.000 doların altına düşmüştü.

Kaynak: Sanbase

Manzara değişikliği mi?

Bitcoin balinaları ve yatırımcılar kendilerini kayıtsız hissediyor gibi görünebilir, ancak dünya çapında durum böyle olmayabilir. Hükümetin Özgürlük Konvoyu protestocularına kripto fonlarını kesmeye çalıştığı Kanada’da, Bitcoin’e ilgi artıyor.

Aslında, bir Kanada Bitcoin Spot ETF’si olan Purpose, tek bir günde 1.000 BTC’den fazla müthiş girişler kaydetti.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu