Kripto Para

Balinalar XRP biriktirmeye devam ediyor; pazara girmek için doğru zaman mı

XRP fiyatı, iki önemli yakınsak trend çizgisi arasında konsolide olmaya devam ediyor. Varlık yükselirken, patlayıcı bir yükseliş veya düşüşle sonuçlanacak büyük bir patlamaya hazırlanır. Bununla birlikte, zincir üstü ölçümler, bu hareketin büyük olasılıkla boğaları destekleyeceğini gösteriyor.

Dalgalanma boğaları oynaklık bekliyor

Aralık 2021’deki XRP fiyat hareketi, iki düşük en yüksek ve iki daha yüksek en düşük seviyeyi belirledi. Bu salınım noktaları boyunca bir trend çizgisi çizmek, simetrik bir üçgenin oluşumunu ortaya çıkarır. Bu teknik oluşumun bir koparma önyargısı olmamasına rağmen, ilk yüksek ve düşük salınım arasındaki mesafeyi ölçerek elde edilen %46’lık bir hareket öngörüyor.

Koparmaya bu mesafeyi eklemek, kurulum için teorik hedefi ortaya çıkarır. Bir yükseliş kırılması, XRP fiyatını 1,24 dolara koyarken, düşüş eğilimi, havale jetonunu 0,362 dolara düşürebilir.

Sağlam bir tahmin, konsolidasyonun bir kırılma meydana gelmeden önce bir veya iki hafta daha devam edeceğini ima ediyor. Bununla birlikte, piyasadaki son yükselişe bakılırsa, XRP fiyatının simetrik üçgenin dışına çıktığında yükseliş hareketi görmesi muhtemel.

Kaynak: TradingView, XRP / USDT 1 günlük grafik

Tedarik dağıtım tablosu, XRP balinalarının havale jetonunu biriktirmekle meşgul olduğunu gösteriyor. 10 milyon veya daha fazla XRP jetonu tutan balinalar, 6-21 Şubat arasında 317’den 337’ye yükseldi. Bu %6.3’lük artış, yatırım çıkarlarının bir vekili olarak hizmet ediyor ve bu yatırımcıların mevcut fiyat seviyelerinde XRP ile ilgilendiklerini ve simetrik üçgenden yükseliş kırılmasını desteklediğini gösteriyor.

XRP tedarik dağıtım tablosu

Yükseliş görünümü mantıklı. Bununla birlikte, piyasa katılımcıları, risklerini yönetmek için düşüş senaryosuna da dikkat etmelidir. Genellikle, fiyat gerçek yönde tersine dönmeden önce üçgenler bir sahtekarlıkla karşılanır. Bunun gibi bir olasılık, öncelikle 0,509 dolarda oluşan eşit düşüklerin altında mevcut olan likidite nedeniyle XRP için ortaya çıkabilir.

Bu nedenle alternatif bir senaryo, 0,509 doların altında kısa bir fitil talep ederek piyasa yapıcıların likidite toplamasına izin veriyor. Bu hareket büyük olasılıkla alıcıların indirimli fiyattan XRP biriktirmesiyle karşılanacak ve bir boğa rallisini tetikleyecek.

Tersine, korkunç bir senaryo, XRP fiyatının 0,509 doların altına yakın bir günlük mum çubuğu ürettiğini görecektir. Bu hareket, daha düşük bir dip oluşturacak ve token havalesi için yükseliş tezini geçersiz kılacaktır. Böyle bir gelişme, XRP fiyatını 0,362 dolar olarak tahmin edilen seviyeye doğru iterek, düşüş trendinin devam etmesini önerebilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu