Kripto Para

Bank of America raporu, dikkatleri Chainlink’e çekti

ABD’nin en büyük bankacılık kuruluşlarından Bank of America tarafından yayımlanan araştırma raporunda Chainlink’in finans, sigorta, tedarik zinciri, oyun ve şans oyunları sektörü genelinde yeni nesil blok zinciri kullanımını hızlandırabileceği yazıldı.

CoinDesk’in haberine göre, Alkesh Shah liderliğindeki analistler, Chainlink’in büyük ihtimalle 15 Şubat itibari ile 203 milyar dolara ulaşan DeFi’daki toplam kilitli değerin arkasındaki itici güç olduğunu kaydetti.

Raporda, 1100’den fazla projenin halihazırda Chainlink ağından yararlandığına dikkat çekildi. Bunun yanı sıra Associated Press, AccuWeather, Sportmonks ve diğer 800 şirketin verilerden gelir elde etmek için ağ üzerinde oracle node’ları kurduğu ifade edildi.

Banka ayrıca 15 Şubat itibari ile Chainlink oracle’ları ile akıllı sözleşmelere 60 milyar doların üzerinde para yatırıldığını vurguladı. Bu rakam, 2020’nin sonunda yalnızca 7 milyar dolardı.

Raporda, Chainlink’in NFT’lerde kullanımının da altı çizildi. Ağın, 2020’de neredeyse sıfır noktasından bugüne NFT dağıtımı ve oyunlar için 2.5 milyonun üzerinde doğrulanabilir, rastgele sayı üretti.

Chainlink, yakın zaman önce Google’ın eski CEO’su Eric Schmidt’in stratejik danışman olarak ekibe katılmasıyla gündeme gelmişti. Chainlink, 2019 yılında Google Cloud ile ortaklık kurmuştu.

Haber Merkezi

Türkiye'nin uzman kadrolu kripto haber platformu! Bitcoin haberleri, kripto para haberleri, altcoin haberleri, videolar ve daha fazlası...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu